Gündem

Beyin takımında Kocaalili var

Beyin takımında Kocaalili var

Aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Kocaalili Mehmet Cemal Acar’ın da bulunduğu 8 kişilik öğrenci grubunun YKS’ye hazırlanan depremzede öğrenciler için başlattığı proje ulusal çapta yankı buldu. Mentor sayısı 10 Bin’e hizmet alan öğrenci sayısı ise Bin’e ulaştı.

Rehberlik projesi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve milyonlarca insanı etkileyen deprem felaketi YKS’ye hazırlanan binlerce öğrenciyi de mağdur etti. Evleri yıkılan ve kaynak kitaplarından yoksun kalan öğrencilerin sınav hazırlıkları aksadı. Bunun üzerine İstanbul’da okuyan sekiz kişilik öğrenci grubu YKS’ye hazırlanan depremzede öğrenciler için rehberlik kampanyası başlattı. Projenin mimarları arasında yer alan Kocaali İmam Hatip Ortaokulu’ndan mezun olup İTO Pendik Proje İmam Hatip Lisesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nü kazanan 3. Sınıf öğrencisi Kocaalili Mehmet Cemal Acar projenin kısa sürede geniş yankı bulduğunu ve binlerce kişiye ulaştığını söyledi. Projenin detayları ile ilgili bilgi veren Acar, hem rehberlik hem de kaynak kitap yardımında bulunulduğunu söyledi.

Ücretsiz destek

YKS’ye hazırlanan depremzede öğrencilerin ücretsiz rehberlik ve kaynak kitap ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Mehmet Cemal Acar “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve YKS’ye hazırlanan binlerce öğrenci kardeşimiz için bir çalışma planladık. 8 kişilik çekirdek ekiple başladığımız proje ile YKS’ye hazırlanan öğrenci kardeşlerimize ücretsiz rehberlik desteği veriyoruz. Şu an projemize destek veren 10 Bin kişilik bir kadroya ulaştık. Bunların içinde uzman psikolojik danışmanlar ve bölümlerini derece ile kazanmış öğrenci arkadaşlarımız var. Yine depremzede kardeşlerimiz, evlerinin yıkımından dolayı çok pahalı olan kaynak kitaplarından da mahrum kaldırdılar. Yaptığımız iş birliği ile BKM Kitap üzerinden yardım sever vatandaşlarımızdan destek alıp depremzede kardeşlerimize ücretsiz kaynak kitap ulaştırıyoruz. Onların YKS hazırlıklarını aksatmadan moral ve motivasyonlarını yüksek tutarak disiplinli şekilde çalışmalarını sürdürmelerine destek veriyor hem de hayırsever vatandaşlarımızla aralarında bir köprü kuruyoruz. Şu an bin öğrenciye ulaştık. Öğrenci kardeşlerimiz okumak istedikleri bölümlerden, nokta atışı rehber seçerek bu hizmeti alabiliyor. Bu vesile ile yardımsever halkımızdan kaynak kitap temini için destek talebinde bulunuyoruz. Aynı zamanda afet bölgesinden Kocaali ve Karasuya gelen ve YKS’ye hazırlanan öğrenci kardeşlerimizi başlatmış olduğumuz projeden ücretsiz olarak faydalanmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.