Kocaali

Tüm olumsuzluklara rağmen

 

Sakarya Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından rutin olarak gerçekleştirilen bağış kampanyalarının bir yenisi geçtiğimiz hafta içi düzenlendi. Olumsuz hava koşulları, belirli yaş aralığına özel sokak kısıtlamaları ve koronavirüs salgınının oluşturduğu kötü şartlara rağmen, alınan bağış miktarı bir öncekine göre yaklaşık 30 ünite arttı.

 

KAN HAYATTIR

Sakarya Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nin koordinasyonu ve Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi ve Kocaali İlçe Müftülüğü’nün desteği ile gerçekleştirilen bağış kampanyalarının bir yenisi geçtiğimiz hafta içi düzenlendi. Kocaali 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda gerçekleşen bir günlük bağış programı kapsamında, kan bağışı için yaklaşık 120 kişi müracaat etti. Yapılan müracaatlardan toplam 96 ünite kan bağışı alındı. Siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri esnaf ve vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdi.

İLGİ ARTTI

Olumsuz hava koşulları, belirli yaş gruplarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve bir yılı aşkın süredir toplum sağlığını tehdit ederek bağış programlarına olumsuz etki yapan koronavirüs salgınına rağmen ilçede yapılan bağış müracaatı ve alınan bağış sayısında artış oldu. Bir önceki kampanyada 80 olan müracaat sayısı yaklaşık yüzde 50’lik artışla 120’ye yükseldi. Yine bir önceki kampanya kapsamında 68 olan bağış ünite sayısı ise 28 ünite artarak 96’ya çıktı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir