Gündem

Tüm biletler satıldı

Tüm biletler satıldı

Karan Bebek için Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencileri tarafından Çarşamba günü “Türkçem Eyvah” adlı tiyatro gösterisi düzenlendi. Sezi Eratik Ortaokulu Müdürü Erol Cantürk, “Öğrencilerimiz tarafından sergilenen ‘Türkçem Eyvah’ isimli tiyatro gösterimizin tüm biletleri satıldı ve elde ettiğimiz gelir Karan bebek için açılan hesaba aktarıldı” dedi.

Katılım yoğun oldu

Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencileri tarafından çarşamba günü Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi Konferans Salonu’nda Karan Bebek için “Türkçem Eyvah” isimli tiyatro gösterisi düzenlendi. Program Sezi Eratik Ortaokulu Müzik Öğretmeni Deniz Salur ve İngilizce Öğretmeni Tülay Yılmaz ile Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencisi Ahmet Kağan Aksu’nun bağlamaları eşliğinde ve Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu tarafından seslendirilen türküler ile başladı. Ardından Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Meryem Yenice yönetiminde sahnelenen “Türkçem Eyvah” isimli tiyatro gösterisine katılım yoğun oldu.

Dekont babaya teslim edildi

Açıklamada bulunan Sezi Eratik Ortaokulu Müdürü Erol Cantürk, “Öğrencilerimiz tarafından sergilenen ‘Türkçem Eyvah’ isimli tiyatro gösterimizin tüm biletleri satıldı. Elde ettiğimiz gelir Karan bebek için açılan hesaba aktarılarak dekontu öğrencilerimiz tarafından Özkan Reis’e teslim edildi” dedi. Ardından Karan bebeğin babası Özkan Reis, “Böylesine anlamlı bir yardım kampanyasında sizlerden bu desteği görmek aile olarak bizi çok duygulandırdı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yardımlaşma ve sosyal duyarlılık noktasında bu kadar hassasiyet göstermeleri geleceğimizin emin ellerde olduğunu bize göstermiştir. Bunun için de ayrıca mutlu oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bizim için gurur vesilesi

Cantürk, “Karan Bebek için ilçemizde yürütülmekte olan kampanyaya destek olabilmek bizim için ayrıca bir gurur vesilesi oldu. Böyle anlamlı bir etkinlik ile hem sanatı hem de sosyal dayanışma ve yardımlaşma kültürünü bir araya getirerek, öğrencilerimizin sanatsal ve sosyal yönden gelişmelerini, toplumsal sorumluluk ve yardımlaşma duygularının pekişmesini amaçladık ve bunu sağladığımızı düşünüyoruz. Sponsorlarımız başta olmak üzere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerime de teşekkür ediyor, tiyatro gösterisinde görev alan tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir kez daha kanıtladılar

Çocuklar doğru yönlendirilirse başaramayacakları hiçbir şey olmadığını belirten Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu, “Çocuklarımızın doğru yönlendirildiğinde başaramayacakları hiçbir şey olmadığını bu gece bir kez daha kanıtladık. Tüm öğrencilerimi gönülden kutluyorum. Tüm süreç boyunca sürekli bizlerle beraber olan ve yardımlarını esirgemeyen başta meslektaşım Feyza Ayar olmak üzere öğrenci velilerimize, ayrıca çalışmamıza desten veren tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım Karan Bebek için bir nebze katkımız olmuştur. Bu vesileyle bebeğimizin en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Tiyatro gösterisine katılım yoğun oldu.
Dekont öğrenciler tarafından Özkan Reis’e teslim edildi.
Program türküler ile başladı.