Siyaset

Trajikomik manzaralar

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’da trajikomik manzaraların ortaya çıktığını belirtti. 142 taşınmazın ilgili kurumlara devredilmesinde MHP’li üyelerin çekimser kaldığını ifade etti. Kara, “Bilgi sahibi olmadığı konuda karar vermek ise MHP’li Üyelerin yapacağı iş değildir” dedi.

 

142 TAŞINMAZ

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Karasu özeline bakıldığında karşımıza trajikomik manzaralar çıkmaktadır” dedi. Başkan Kara, “Bilindiği gibi geride kalan hafta Karasu Belediyesi’nin vergi ve sigorta borçları karşılığında 142 taşınmazın ilgili kurumlara devrine karar verilmiştir. Karasu Belediye Başkanı’nın bir buçuk yılı aşkın süredir sürdürdükleri çalışmalar hakkında Meclis’e yeterli ve ikna edici bilgiyi vermemesi hatadır. Belediye Meclis üyeleri kendilerine 3 gün önce atılan gündeme göre 142 taşınmazı bırakın yerinde gezmeyi haritadan bakmaya kalksa yeterli bilgiye sahip olamaz” ifadelerini kullandı.

KENDİLERİNE BAKSINLAR

Bilgi sahibi olmadığı konuda karar vermek MHP’li üyelerin yapacağı iş değildir” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Bu konudaki girişimi iyi niyetli bulmamıza rağmen yeterli bilgi sahibi olmadığımız bir konuda çekimser kalmayı tercih ettik. Bu konudaki oyumuzun rengini olumlu olarak kamuoyuna lanse edip, bunun üzerinden propaganda yapmaya kalkanlar kendi oylarına dikkat etmeli, kendi verdikleri oyları dikkatle okumalıdır” dedi. Kara, “Kendi ittifaklarının muhalefet ettiği Millet Bahçesi yapımına onay vermiş olan CHP’li üyeler, pazartesi günü yapılan meclis oturumunda kendi üyelerinin Plan Bütçe Komisyonu’nda onay verdiği bütçeye onay vermemiştir” diyerek açıklamasını sürdürdü.

MHP’LİLER ADIMINDAN UTANMAZ

Başkan Münir Ali Kara, “Mülkiyeti Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Kültür Merkezi’nin Karasu Belediyesi’nin borçlarına karşılık SGK ve vergi dairesine devredilmesini önermiştir” dedi. Kara, “Laf ola beri gele tarzında muhalefet ederek, kendi içinde koordine olmadan meclise gelenlerin MHP’nin oyunun rengini anladıkları gibi anlatması da beklenen bir şeydir. Milliyetçi Hareket Partisi önceden hesap etmediği hiçbir adımı atmaz, attığı adımdan da asla utanmaz. MHP’li üyelerin verdiği oy üzerinden değerlendirmede bulunmak ya da olanları çarpıtmak da komisyonda kendi üyelerinin onay verdiğini mecliste reddedenlere kalmaz” şeklinde konuştu.

GEREKLİ MESAJ VERİLDİ

Basın açıklamasına devam eden Kara, “Hafta sonu Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından gerçekleştirilen Türk Gençliği Kurultayı bu manada hayal kuranlara iyi bir cevap niteliğindedir. Öte yandan muhalefet kanadının diline doladığı ve Cumhur İttifakı’nı tehdit ettiğini düşündüğü Z kuşağı hafta sonu Ankara’da toplanmış ve gerekli mesajı vermiştir. Türk milletinin tüm kuşakları olduğu gibi Z kuşağı da Hak’tan, hakikatten ve halktan yanadır. Türk halkının hiçbir kuşağı sizin yanınızda değildir, olmayacaktır” dedi. Kara, “Dünyada kendini dev olarak gösteren ancak kuş kadar yüreği olmayan devletler, kutsal davamızın savunucusu olan Ülkü Ocakları’nı terörle iktisaplandırmaya çalışmaktadır. Yüce Türk İslam ülküsüne hizmet etmek dışında bir görevi ve hedefi olmayan Ülkü Ocakları’nı düşman belleyenler, Türk ve İslam’ı düşman belleyenlerdir. Tarih boyunca Türk’e düşman olanların sonu mezar, İslam’a düşman olanların sonu cehennem olmuştur. Bu bilinçle halen Türk-İslam’a düşman olmak isteyen varsa buyursun gelsin. Sizden korkan sizin gibi olsun” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.