Toplumsal farkındalık

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, 7-14 Ocak Görme Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Direk, Görme Engelliler Haftası’nda vatandaşlarımıza yönelik toplumsal farkındalığın artması açısından önemli bir tarih olduğunu belirtti.

 

ORTAK ÇABA

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, 7-14 Ocak Görme Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Direk, Görme Engelliler Haftası’nda vatandaşlarımıza yönelik toplumsal farkındalığın artması açısından önemli bir tarih olduğunu belirtti. Başkan Direk, “Engelli olmak, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur” ifadelerini kullandı.

 

ÖTELENMEDEN VAZGEÇİLMELİ

Başkan Direk, “Gelecek Partisi olarak engelli vatandaşlarımızın durumlarını dile getirmek ve farkındalık oluşturmak adına yaptığımız açıklamalarda, bir devletin gelişmiş ve medeni bir ülke olup olmadığı her şeyden önce fiziksel ve mental engeli olan vatandaşlarına uyguladığı pozitif ayrıcalıkların derecesi ile orantılı olduğunu” belirtti. Direk, “Bir an önce yasadaki ötelenmeden vazgeçilerek engellilerin ulaşıma erişilebilirliğinin sağlanması gerekmektedir” diyerek mesajını sonlandırdı.