Tek el şaklamaz

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kampüsünün Kuzey’e kazandırılması için birlik olmanın şart olduğunu söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı, “Tek el şaklamaz. Bir elin nesi var iki elin sesi var” dedi.

 

BİÇİLMİŞ KAFTAN

SUBÜ kampüsünün Kuzey’e kurulmasının bölgeye olduğu kadar üniversitenin gelişimine de katkı sağlayacağını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Kampüs sadece Kuzey’in değil üniversitenin de çehresini değiştirecek. Şehir içine sıkışmış kalmış bir okul değil, ulaşım imkanları ile kumsal ve Acarlar Longozu ile genişleme sahası ve uygulama alanları ile Kuzey, kampüs için biçilmiş kaftan” dedi.

BİRLİK OLMAK ŞART

Kuzey bölgesinin üniversite yönetimi tarafından tercih dış bırakılma ihtimalinin kuvvetli olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Kuzey’e gelecek 20 binin üstünde öğrenciden söz ediyoruz. Diğer ilçeler bu konuda daha aktif bir rol oynayabilir. Bizim bu süreçte bir kahramana ihtiyacımız yok. Birlik olmaya muhtacız. Bu fırsat bir kere kaçarsa bir daha gelme ihtimali yok. Üstümüzde tarihi bir sorumluluk var” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.