EğitimGündemKarasuSakaryaSiyaset

Elimizi taşın altına koymalıyız

 

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, Karasu’nun, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi için en ideal yer olduğunu belirtti. Coşkun, “Karasu’da ki çocukların geleceği için elimizi taşın altına koymalıyız” dedi.

 

Tüm özellikler Karasu’da

Karasu’nun bu güne kadar eğitim konusunda elinden kaçırdığı fırsatları Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile telafi etmesi gerektiğini belirten Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “Sakarya’mıza kazandırılacak olan ikinci üniversite için Karasu en ideal yer. SUBÜ’nün istediği özelliklerin daha fazlası Karasu’da mevcut. Karadeniz’in en önemli ilçelerinden biri olan Karasu’da sıfır maliyet ile denize sıfır yaklaşık 3 dönüm bir arazimiz var. Denizköy Mahallesi’nde bulunan hazine arazisi doğal güzellikleri ve coğrafi alanı ile göz kamaştırıyor. Karadeniz otoyolu bağlantı noktasında bulunan ve Sakarya’ya çok yakın olma özelliğine sahip hazine arazisi üniversite için büyük bir fırsat” dedi.

Vekillere baskı yapılmalı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’da açıldığı takdirde en az 20 bin öğrencinin Karasu’da eğitim göreceğini ve bin civarında akademisyenin ikamet edeceğini belirten Coşkun, “Üniversitenin Karasu’da açılmasıyla birlikte Karasu’daki ilkokul, ortaokul ve lise eğitimine büyük oranda katkıda bulunulacak. Tüm Türkiye Karasu’daki eğitimin başarısını konuşacak. Ayrıca ilçemizde sosyal ve kültürel alanda birçok başarılı projelere imza atılacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için en iyi eğitim hizmetini vermek zorundayız. Burada en büyük sorumluluk iktidar partisine düşmektedir. Karasu’da hizmet veren iktidar partisi, milletvekillerine baskı yapmalı. Tüm siyasi parti temsilcileri ile birlik olarak mutlaka ilçemize üniversiteyi kazandırmalıyız” ifadelerini kullandı.

Birlik olmalıyız

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı olarak SUBÜ’nün Karasu’da açılması için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu belirterek tüm siyasi parti temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını birlik olmaya davet eden Coşkun, “Siyasi parti temsilcileri ile yaklaşık üç ay önce çalışma başlattık fakat bir ilerleme kaydedemedik. Üniversitenin elimizden gitmesine son günler kaldığı bu günlerde geç olmadan tekrar birlik olmalıyız ve gücümüzü Sakarya’ya göstermeliyiz. İlçemizin sanayi, liman ve turizm konusundaki avantajlarını gözler önüne sermeliyiz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde farkı ilçelerdeki ilçe başkanları Karasu’yu desteklediklerini belirtti. Birlik olursak başarabiliriz. Karasu’nun elinde eğitim konusunda çok büyük fırsat var bu fırsatı kaçırmamalıyız” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir