Siyaset

Tek çare Ülkü Ocakları

 

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve İlçe Teşkilatı, Ülkü Ocakları Başkanlığı’na getirilen Mehmet Hocaoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Karasu’da uyuşturucu ve madde bağımlılarının sayısının hızla arttığına değinen Hocaoğlu, “Gençleri ocağın çatısı altında toplayarak kötü alışkanlıklardan kurtaracağız” dedi.

 

UYUŞTURUCU ORANI ARTTI

Karasu Ülkü Ocakları Başkanlığı’na getirilen Mehmet Hocaoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve İlçe Teşkilatı, Karasu’nun en büyük sorunu olan uyuşturucuya değindi. Karasu’da ciddi oranda uyuşturucu kullanımı olduğunu belirten Hocaoğlu, “Gençlerimizin artık madde bağımlılığından öteye kimyasal madde bağımlılığına da düşmeleri durumu ortaya çıktı. Şehir merkezinin yanı sıra köylerde dahi uyuşturucu, madde bağımlılarının sayısının hızlıca arttığını gözlemliyoruz. Gençlerimizi bu durumdan ancak Ocak gibi geçmişi derin olan, binlerce yıllık tarihe yan vurmuş bir sistem bu işin içinden kurtarabilir” şeklinde açıklamada bulundu.

OCAĞIN ÇATISI ALTINDA OLACAKLAR

Karasu’nun yazlık bölge olmasının iyi ve kötü yanları olduğunu belirten Hocaoğlu, “Karasu’nun ilçenin dışarıdan gelir düzeyi düşük kişilerce göç almasıyla ciddi anlamda yozlaşmaya gidildiğini görüyoruz. Bu sebepten dolayı ilçede uyuşturucu ve madde bağımlılığı oranı her geçen gün artıyor. Oturduğumuz koltuğun vebalini, mesuliyetini biliyoruz. Bu bağlamda yerel halkımızdan, dışarıdan gelen insanlara benzeme çabasının önüne geçmek zorundayız. Ülkü Ocakları olarak, her mahalleye bir temsilci atayarak gençleri sosyal, kültürel faaliyetlerde ocağın çatısı altında buluşturmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK ENGEL

Koronavirüs salgın sürecinin Ülkü Ocakları’nın yapacak olduğu faaliyetler için büyük bir engel teşkil ettiğini belirten Hocaoğlu, “Pandemi süreci, bizim için büyük bir engel. İnşallah, yakın zamanda yaz başına doğru bunun gevşemesiyle birlikte köylere teşkilat olarak ağırlıklı ziyaretlerimiz olacak. Gençlerimiz için her alanda çeşitli faaliyetler düzenleyeceğiz. Bir kişiyi dahi kurtarmış olsak bizler için çok önemli. Siyaset, bu işlerde bizim için en önemli güç etkeni ve faaliyetlerde bulunmak istediğimizde gideceğimiz kapı. İnanıyoruz ki bu süreçte bizleri Milliyetçi Harekat Partisi Karasu İlçe Teşkilatı yalnız bırakmayacak. Ziyaretlerinden dolayı Münir Ali Kara’ya ve teşkilatına teşekkür ederim” dedi.

ÖNEMLİ BİR GÖREV

Ülkü Ocakları’nın her zaman yanında olacağını ve üzerlerine düşen görevi fazlası ile yapacaklarını belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ülkü Ocakları kültür ve eğitim vakfı olarak varlığını sürdüren, Türk kültürünün en iyi yansıması ve vakıf bilincinin yerleşmesi adına çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Ülkü Ocaklarına gelen insanlar mutlaka MHP’li olmazlar ama mutlaka adam olurlar. İnsanın olduğu her yerde suçun olması normal. Ancak kültürün arttığı yerlerde suç oranlarının düştüğü de bir gerçek. Ülkü Ocakları, insanlara önce insan olma, adam olma bilincini sonra yurttaş olma bilincini, sonra da Turan bilincini öğreten yerler. Bu noktada üstümüze düşen bir görev olursa biz seve seve varız” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir