Karasu

Talebe göre kurs

 

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, himayesinde yürütülen “Geçmişe İz Geleceğe Biz” projesi kapsamında Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, talepler doğrultusunda açılacak kurslar hakkında Karasu mahalle muhtarlarına bilgi verdi.

 

KURSLARDA SINIR YOK

“Geçmişe İz Geleceğe Biz” proje kapsamında Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan düğmeye baştı. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım himayesinde başlatılan proje kapsamında Karasu’nun dört bir tarafında talepler doğrultusunda kurs açılabileceğini belirten Özkan, Pazartesi günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Karasu mahalle muhtarlarına bilgi verdi. Koronavirüs salgını dolayısıyla maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun şekilde gerçekleşen toplantıda muhtarların kurslar hakkında merak ettiği sorular yanıtlandı.

TALEP ETMENİZ YETERLİ

Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılacak kursların devlet destekli olacağını ve kurslarda belgenin yanı sıra kursiyerlere belirli bir ücret verileceğini belirten Özkan, “Hedefimiz özellikle kırsal mahallelere ulaşmak. Talepler doğrultusunda bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budama, tarım makineleri bakımı ve peynir üreticiliği gibi kurslar açılacak” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı