Eğitim

Geleceğin ormancıları yetişiyor

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri Orman Haftası etkinlikleri kapsamında kendi ormanlarını oluşturdu. Minik öğrencileri Orman Haftası’nda yalnız bırakmayan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri özel hazırlamış oldukları hediyeleri öğrencilere takdim etti.

 

MİNİK ELLER FİDAN DİKTİ

Düzenlediği etkinlikleri ile dikkat çeken Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Orman Haftası’nda dikkat çeken bir etkinliğe imza atan Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri fidan dikimi hakkında bilgi sahibi oldu. Düzenlenen etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmayan Karasu Orman İşletme Müdür Yardımcısı Nihat Gündüz, Orman İşletme Muhafaza Müdürü Bilal Fidan ve Orman İşletme Memuru Fatih Kuba, minik öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlara orman hakkında da bilgi verdi.

BİZE HAYAT VERİYOR

Öğrencileri ormanlar hakkında bilgilendiren Karasu Orman İşletme Müdür Yardımcısı Nihat Gündüz, “Ormanlar nefes almamızı, havadaki oksijeni, yağmurun yağmasını ve böylece ekinlerin yeşermesini sağlıyor. Kısacası ormanlar sayesinde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Öğrencilere fidan tohumu bulunan kalem, boyama kitabı ve balon hediye eden ekip, geleceğin ormancılarına doğayı korumaları ve yeşili sevmeleri için çeşitli açıklamalarda da bulunmayı ihmal etmedi. Geleceğin ormancılarına fidan hediye eden Orman İşletme Müdürlüğü ekibi minik ellerle birlikte fidanları toprakla buluşturdu.  Gülcan Elmalı