Tadilatta işçilerin ahı var

 

Karasu Belediye Binası’ndaki tadilatın öncelikli ihtiyaç olmadığını dile getiren Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “İşten çıkardığınız işçileri geri alabilirdiniz, kırsal mahallelere hizmet götürebilirdiniz ama siz kendinize makam yapmayı tercih ettiniz” eleştirisinde bulundu.

 

İŞÇİLERE VERSEYDİNİZ

Belediye Hizmet Binası’nın tadilatına harcanan paranın işten çıkarılan işçilerin hakkı olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Direk, “Alın teri her şeyin üstündedir. Bütçedeki yetersizlik ve borçlar gerekçe gösterilerek işçiler işten çıkarıldı. Şimdi paramız varsa o işçileri yeniden işe alalım. Yapılan o tadilatta işten çıkarılan işçilerin ahı varsa ilçeye hizmet değil kötülük etmiş olursunuz” dedi.

 

İSRAF DEĞİL Mİ

Karasu Belediyesi’nin ciddi bir borç yükü altında olduğunu ifade eden Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Her defasında belediyenin borcu öne sürülüyor. Ancak milyonlarca lira ödenerek var olan binada tadilata girişiliyor. Bu kadar borç varken bu kadar lüks tadilat israf değilse nedir? O para ile en az iki kırsal mahallenin yolu ve tüm sorunları kalıcı çözüme kavuşurdu” diye konuştu.