Eğitim

Süslü’nün kahramanına ziyaret

 

Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi ve Kızılay gönüllüleri kısa sürede milyonlarca kişi tarafından duyulan Süslü adlı masal kitabının yazarı Karasu Sezi Eratik Ortaokulu’nda Türkçe öğretmenliği yapan Burcu Aksu’yu ziyaret etti.

 

MASALLARLA BÜYÜYECEKLER

Van’da ki öğrencisini masal kahramanı yaparak kısa sürede tüm Türkiye tarafından tanınan Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu’yu Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi ve Kızılay gönüllüleri görev yaptığı okulda ziyaret etti. Hoş sohbetlerin gerçekleştiği sırada Başkan Adem Eki Kızılay adına Aksu’ya çiçek ve çini işlemeli tasarım harikası bir tabak hediye etti. Kısa sürede milyonlarca kişinin kahramanı olan Aksu’yu tebrik eden Ekşi, “Kızılay olarak her zaman eğitimcilerimizin yanındayız. Onları başarılı görmek bizleri onurlandırıyor. Bizler masallarla büyüdük. Burcu Aksu gibi birçok başarılı yazarımız var. Gelecek nesillerde inanıyoruz ki genç yazarlarımızın masalları ile büyüyecek. Kızılay ailesi olarak Aksu’yu tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

AKSU BİZLERİ ONURLANDIRDI

Aksu’ya bir sürprizde mesai arkadaşlarından geldi. Karasu Sezi Eratik Ortaokulu öğrencileri adına Aksu’yu tebrik ederek hediyesini takdim eden Okul Müdürü Erol Cantürk, “Türkçe Öğretmenimiz Burcu Aksu, okulumuzda olduğu gibi yazmış olduğu masal kitabı ile başarısını bir kez daha kanıtladı. Eğitici ve öğretici masallar çocuklarımız için çok önemli. Genç yazarlarımızdan birinin okulumuzda eğitim vermesi bizleri onurlandırıyor. Aksu’yu bir kez daha kamuoyu önünde tebrik etmek istiyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aksu, hem okul yönetimine hem de Kızılay gönüllülerine teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Gülcan Elmalı