Süslü’nün hikayesi yayılmaya devam ediyor

 

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu, ilk görev yeri olan Van’da ki öğrencisini, anaokulu öğrencileri ile buluşturmaya devam ediyor. Masal kahramanı yaptığı öğrencisinin hikayesini Kanada Okulları’nda eğitim alan anasınıfı öğrencilerine okuyan Aksu, miniklere imzalı kitabını hediye etti.

 

KIZILAY YALNIZ BIRAKMADI

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu, Van’da ilk öğretmenlik yaptığı okulda Süslü isimli erkek öğrencisini masal kahramanı yapak milyonlara sesini duyurmuştu. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan masal kitabını Karasu Kanada Okulları Anasınıfı öğrencileri ile buluşturan Aksu’yu Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi ve Kızılay gönüllüleri yalnız bırakmadı. Kanada Okulları’na gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak öğrencilere Kızılay’ın yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi veren Kızılay gönüllüsü Zehra Türkoğlu Kuba, miniklerin meraklı sorularını teker teker yanıtladı.

SÜSLÜ’YLE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

İlk masal kitabı olan Süslü’yü büyük bir heyecanla anaokulu öğrencilerine okuyan Aksu, imzalı masal kitabını minik öğrencilere hediye etti. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı programda özellikle masal kahramanın öğrencisi olduğuna değinen Aksu, “Burada çok güzel bir çocuktan bahsediyoruz. Aslında masal kahramanı olarak ütopik duruyor. Ama benim ilk görev yaptığım zamanlar öğrencilerimden birinin ismi Süslü’ydü. İsminden memnun değil, erkek çocuğu ve Süslü diye bir isim konulmuş. Biraz da Süslü’den yola çıkarak yazdım” ifadelerini kullandı. Kızılay gönüllülerine ve genç yazar Burcu Aksu’ya teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Anasınıfı Öğretmeni Meltem Sarı, Aksu’ya çiçek takdim etti. Gülcan Elmalı