SUBÜ’nün Karasu’ya artısı olur

 

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite’sinin Karasu’da açılması için esnaflarla bir olarak destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Balcı, “Karasu’ya gelen bir öğrencinin dahi bizleri artısı olur eksisi olmaz” dedi.

 

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’da açılması için siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi öncülüğünde esnaflar olarak destek vermeye hazır olduklarını belirten Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, “SUBÜ’yü Karasu olarak istiyoruz. Karasu’nun imkanlarının yarısının olduğu ilçelere uygulamalı bilimler üniversitesi açıldığını görüyoruz ve ilçenin bir anda nasıl modern bir hale geldiğine şahit oluyoruz. Karasu’ya gelen bir öğrencinin dahi ilçemize artısının olduğunu görüyoruz. Bu sebepten dolayı birlik olmalıyız ve elimize bir daha gelmeyecek olan bu fırsatı kaçırmamalıyız” ifadelerini kullandı.

ESNAF RAHAT NEFES ALACAK

Karasu Meslek Yüksek Okulu’nun ek binasının en kısa sürede tamamlanması gerektiğini de belirten Balcı, “Karasu Meslek Yüksekokulu yıllardır tamamlanmayı bekliyor. Ek binanın tamamlanması için esnaf arkadaşlarımızla birlik olduk ve binanın birkaç eksiğini tamamladık. Fakat kimse binanın tamamlanması için elini taşın altına koymuyor. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak hem üniversitenin hem de SUBÜ’nün Karasu’ya gelmesi için destek vermeye hazırız. Üniversite eğer ilçemize gelirse eğitim konusunda büyük avantajlarımız olduğu gibi esnaflarımızda rahat bir nefes alacak. Karasu’nun bir yılda il olma statüsüne geleceğini düşünüyorum” şeklinde açıklamada bulundu.  Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir