EğitimKarasu

Startı Kızılcık’ta verdi

 

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, LGS motivasyon söyleşilerine başladı. Helvacı, ilk olarak Kızılcık İlk ve Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

 

LGS SÖYLEŞİSİ

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte LGS motivasyon söyleşilerine başladı. Helvacı’nın ilk durağı ise Kızılcık İlk ve Ortaokulu öğrencileri oldu. Helvacı’ya, ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Kızılcık Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu eşlik etti. Kaymakam Helvacı ziyaretten önce Okul Müdürü Davut Çakmak’tan, okul hakkında bilgi aldı.

 

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA

Müdür Çakmak, eğitimde ve tüm etkinliklerde önceliğin mutluluk olduğunu mutlu öğrenci, mutlu öğretmen ve mutlu veli diyerek yola çıktıklarını ifade etti. Çakmak, “Okulumuzdaki tüm çalışmalarda özverili çalışan eğitim kadromuz ile başarılar elde ediyoruz. Bu yüzden tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Kaymakam Helvacı, öğrencilerin enerjisinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

 

SORULARINI YANITLADI

Liseler ve okul başarı hakkında öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, “Okumak hem insanın ufkunu açar hem de geleceğe sizi daha iyi hazırlar. Yaşınız kaç olursa olsun okumanın keyfi bir başkadır. Gezip görmek, yeni bilgiler edinmek sizlerin yere daha emin adımlarla basmasını sağlar” dedi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Helvacı, tüm öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.