Spor

Start verildi yarışma başladı

2021/2022 okul sporları pazartesi günü başladı. Toplam 61 kategori ve 14 branşın yer alacağı okul sporları futsal ile başladı.

 

DOLU DOLU SPOR YILI

2021/2022 okul sporları pazartesi günü Karasu Atatürk Spor Salonu’nda başladı. Açılışa Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ile Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç katıldı. 1 ay sürecek olan futsal karşılaşmalarının açılış vuruşunu ise Turhan ve Ataç gerçekleştirdi. Turhan, yapılacak olan okul sporlarının tüm öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu. Ataç ise, okul sporlarının Haziran ayına kadar devam edeceğini ve öğrencilerin dolu dolu bir spor yılı geçirmeleri için çalıştıklarını belirtti.

 14 BRANŞ

Pazartesi günü başlayan ve Haziran ayına kadar devam edecek olan okul sporlarında futsal, voleybol, basketbol, futbol, masa tenisi, korfbol, karate, yüzme, okçuluk, bocce, bilek güreşi, dart, satranç ve atletizm branşları yer alacak. Gençlerde 23 kategori, küçüklerde 14 kategori, yıldızlarda 16 kategori ve miniklerde ise 8 kategori olmak üzere toplam 61 kategori olacak. Futsal karşılaşmaları ise yaklaşık 1 ay sürecek ve okulların da yarıyıl tatiline denk gelmesiyle birlikte 15 gün ara verilecek. Ardından ise okul sporları müsabakaları belirlenen gün ve tarihlerde verilen aranın ardından diğer branş müsabakaları ile devam edecek.