KarasuSiyaset

Sahalarda olacağız

 

Gelecek Partisi, kuruluşunun 2. yıldönümünü İstanbul’daki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği bir etkinlikle kutladı. Kutlama programına Karasu İlçe Teşkilatı da tam kadro katıldı. İlçe Başkanı Salim Direk, “Partimizin görüşlerini ve siyasi anlayış biçimini anlatmak için sahalarda olacağız. Artık adres Gelecek” dedi.

 

2’İNCİ YILLARINI KUTLADILAR

Gelecek Partisi ikinci yılını İstanbul’da kutladı. Kutlama programına tam kadro katılan Karasu İlçe Teşkilatı, “Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya” yazılı pankartla Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’ndeki kutlamada yerlerini aldı. Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Partimizin 2 yıl önce kurulduğu tarihten itibaren ülkemizde büyük bir heyecanla katılımlar gerçekleşmeye başlamıştı. Biz de Karasu’da bu görevi aldıktan ve yönetimimizi oluşturduk ve sonra büyük bir özveriyle çalışmaya başladık. Partimizin 2. yılını kutlamak için Sakarya İl Başkanlığımız, Karasu İlçe yönetimi ve parti sevdalılarımızla birlikte katılım sağladık” diye belirtti.

 

ARTIK ADRES GELECEK

Çok büyük bir kalabalık ve şölen havası içinde kutlamamızı gerçekleştirdik” diyen Başkan Direk, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasında çınar yaprağının 5 kolunun her birine bir anlam yükleyerek yeni Türkiye’de siyasetin hangi zemin üzerine olduğunu açıkladı. Adres açılımımız sırasıyla adalet, demokrasi, refah, eşitlik, siyasi ahlak olarak sloganımızı ve parti işaretimizi belirledik. Bu ilkelerin baş harfleri adresimizi de bir kez daha ortaya koymakta. İşaretimizde bir elin beş parmağını, partimizin görüşlerini, siyasi anlayış biçimini anlatmak için sahalarda olacağız. Artık adres gelecek” dedi.

 

GÜVENİN SEMBOLÜ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise, “Çınar, köklü bir geleneğin sembolüdür. Çınar, çürümeden yenilenmenin sembolüdür. Çınar, her tür baskıya karşı vakur bir duruşun sembolüdür. Çınar, geleceğe uzanan güvenin sembolüdür. Önümüzdeki seçimlerde çınar yaprağının altına vurulacak her mühür, gelenek ile yenileşmenin, özgürlük ile güvenliğin, adalet ile refahın, iç huzur ile uluslararası itibarın buluştuğu yeni bir geleceğin habercisi ve teminatı olacaktır. Böylesi parlak bir geleceğin mimarları olan Gelecek kadrolarını saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Gelecek biziz gidecek onlar” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya