EğitimKarasu

Spora saygı hayatta saygı

 

KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, Erasmus+ Spor projeleri kapsamında sporda şiddet psikolojisi, ruh sağlığı ve güvenliğinin öneminden bahsedilen Spora Saygı, Hayatta Saygı Projesi’ni gerçekleştirdiklerinin bilgisini verdi.

 

ŞİDDET VE RUH SAĞLIĞI

KARGENÇ Kulübü olarak Erasmus+ Spor projesi için Bosna Hersek Saraybosna’da ilginç ve önemli bir projeye imza attıklarını söyleyen KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, projenin neden bu kadar önemli olduğuyla alakalı bilgi verdi. Ersel Aydın yaptığı açıklamada, “SONKEI – Sporda saygı. Hayatta saygı” projesi, sporda şiddet konusunu, antrenörler ve sporcular arasındaki şiddetten, sporcular arasındaki şiddete kadar birçok noktada gündeme getirilen konuların konuşulması dolayısıyla bizim için oldukça önemli bir proje. Bu önemli projede gündeme getirdiğimiz noktalar, sporda Fair-Play, sporda şiddet psikolojisi, ruh sağlığı ve güvenliği şeklinde oldu” diye konuştu.

AŞAMALAR DEVAM EDECEK

Sekiz farklı Avrupa ülkesinden, farklı spor dallarında uzmanlığa sahip katılımcılar ile bu konuda çalışma yapmanın çok değerli olduğunu belirten Ersel Aydın, “Sporda şiddet ve ruh sağlığı konularında bilgi ve görüşlerini paylaşan Bosna Hersek, Slovenya ve Portekiz’den uzmanlara KARGENÇ Kulübü adına teşekkür ediyoruz” dedi. Projenin sporda şiddete karşı saygıyı ve toleransı öne çıkaran, rehber oluşturma aşamalarıyla devam edeceği bilgisini de veren Aydın, “Slovenya’ da yapılacak olan bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bunun yanında, projenin bizim için en önemli yanının final toplantısının, dolayısıyla rehber lansmanının Sakarya’da olacak olmasını da ayrıca belirtmek isterim” ifadelerini kullandı. Tuğçe Erdem