KarasuSiyaset

Söylemler samimi değil

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatını 54 lira olarak açıklamasının ardından MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, basın açıklamasında bulunarak, “Verilen fiyatın reel beklentinin altında kaldığını söylemesi samimi değildir. Enflasyon oranının yüzde 78 civarında olduğu bir ortamda fındığa yapılan zam oranı hükümetin fedakarlığını ve fındık fiyat istikrarı konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır” dedi.

 

BEKARA KARI BOŞAMASI KOLAY

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Hafta sonu Ordu’ya giden Cumhurbaşkanımız fındık fiyatı konusunda açıklamalarda bulunmuş, TMO’nun bu yıl da alıma devam edeceğini duyurmuştur. Fındık fiyatı olarak da desteklemelerle birlikte 54 lira uygun bulunmuştur. Kimsenin çiftçiye ‘verdik ya daha ne istiyorsunuz’ dediği yoktur. Kimse çiftçinin en iyisini hak etmediğini düşünmemektedir. Ancak verilen fiyatın reel beklentinin altında kaldığını söylemesi de samimi değildir. ‘Bekara karı boşaması kolay’ deyimini doğrularcasına uçuk fiyatlar ortaya atanlar, samimiyetten uzak eleştiride bulunsalar ve hükümet ne yapsa reddetmeye hazır olanların söylemleri ciddiyetten uzak düşmektedir” ifadelerini kullandı.

 

ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ

Fındık fiyatı son birkaç yıldan bu yana bir istikrara kavuşmuş olmasının ötesinde geride kalan yıla oranla yüzde 100 artış görmüştür” diyen Başkan Kara, “Enflasyon oranının yüzde 78 civarında olduğu bir ortamda fındığa yapılan zam oranı hükümetin fedakarlığını ve fındık fiyat istikrarı konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır. Bundan daha iyisi olursa onu da yine Cumhur İttifakı yapacaktır. Sosyal medyada veya kahve ortamlarında sahne alanlar haricinde herkes bilmektedir ki fındık üreticisi enflasyona ezdirilmemiştir. Bundan sonra da fındık üreticisinin hakkının koruyuculuğu Cumhur İttifakı’na düşecektir. Hariçten gazel okuyanlar, bulanık suda balık avlamaya gayret edenler fındık fiyatı konusunda umdukları malzemeyi bulamamıştır. Buradan kendilerine ekmek çıkmamıştır, çıkmayacaktır” dedi.

 

LİMANIN STRATEJİK FAYDASI

Başkan Kara, “Bilindiği gibi ülkemiz Ukrayna-Rusya savaşında etkin diplomasi yürütmekte ve savaşın bitirilmesi yönünde tüm dünyanın umudu olmaktadır. Bu süreç içinde pek çok diplomatik başarı elde edilmekte ülkemizin dış politikadaki prestiji de gün geçtikçe artmaktadır. Son olarak geçtiğimiz hafta imzalanan Tahıl Koridoru Anlaşması ülkemizin stratejik önemini bir kez daha öne çıkarmıştır. Bu anlaşma ile Türkiye, kendi ürettiği kadar bir tahıla hükmedecek ve ülkemiz olası gıda krizinden en az hasarla çıkacaktır. Bu anlaşmanın Karasu açısından bir başka önemi daha bulunmaktadır. Tahıl yükleme boşaltmasına uygun olan Karasu Limanı bundan sonra daha aktif kullanılacak, Karasu Limanı’nın stratejik faydası da bu şekilde görülmüş olacaktır” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

AĞIR DARBELER

MHP’li Başkan Münir Ali Kara, “Ülkemizin ülke sınırları içinde ve dışında sürdürdüğü Pençe Kartal ve Eren Abluka operasyonları tüm hızıyla devam etmekte ve bu operasyonlarda şerefli Türk ordusu kahramanlık örnekleri sergilemekte ve terör örgütlerine ağır darbeler aldırmaktadır. Bu esnada kahraman Türk ordusu da hain saldırı ve tuzakların hedefi olmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kazanan Türk ordusu ve şerefli Türk milleti olacaktır. Ordumuzun ve devletimizin attığı tüm bu adımların karşısında kim varsa kendi kimliğini ve bu millete bağlılığını sorgulamalıdır” dedi.

 

İYİ NİYETTEN YOKSUN

Açıklamasına devam eden Kara, “Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’nın Çankaya ve Mamak ilçelerinde bulunan Cemeevleri ile Alevi Dernek ve Vakıflarına yönelik saldırıları iyi okumak gerekir. Bu saldırıların münferit saldırılar olması temennimizdir. Ancak iyi niyetten yoksun, Türk Milleti’nin hassas değerleri ile oynayan, sinir uçlarına dokunan tüm hareketler dikkatle incelenmelidir. Bu noktada gerek İç İşleri Bakanlığı Personelimiz gerekse Adalet Bakanlığı Personelimiz gerekeni yapmış ve zanlı kısa sürede gözaltına alınmıştır. Bu tip girişimler Türk Milleti’ni birbirine düşürmeye yetmez. Geçmişte bu yöntemlerle kargaşa çıkaranlar ellerindeki tüm argümanları kullanmaya devam etmektedir. Ancak hepsi toplansa gelse de bu milletin bütünlüğünü bozma imkanı yoktur bundan sonra da olmayacaktır” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.