KarasuSiyaset

Sorunun değil çözümün parçası olun

 

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun “Hastane var doktor yok” başlıklı haberine cevap verdi. Başkan Kara, Siyasetçi olmak sorun tespitinin ötesinde çözüm mekanizmasında yer almayı da gerektirir. Bu yüzden sorunun değil çözümün parçası olunmalı” dedi.

 

KARA’DAN CEVAP

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Kara, geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun “Hastane var doktor yok” başlıklı haberine cevap verdi. Başkan Kara, “İlçemiz Devlet Hastanesi ile ilgili İyi Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun açıklamalarına değinmek istiyorum. Sayın Başkan, açıklamasında pek çok özel detaylara değinmiş ve detaylı bilgiler edinmiş. Bu bilgileri kamuoyu ile paylaşmadan önce çözüm noktaları ile ilgili de çalışma yapması gerektiği detayını ise atlamış. Gözden kaçırmamak lazım” diye konuştu.

ÇÖZÜMÜN PARÇASI

Bir sorun tespitiniz olduğunda bir çözüm öneriniz de olmalı” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Siyasetçi olmak sorun tespitinin ötesinde çözüm mekanizmasında yer almayı da gerektirir. Elbette dile getirdikleri konular ilçe yararınadır. Ancak herkesin söyleyeceği şeyleri dile getirip tribünlere oynamaktansa, elini taşın altına koyup çözüme katkı sağlamak asli görevimiz olmalıdır. Sayın Sarıoğlu’na önerim siyaset mekanizmasını açıklama yapmaktan ibaret görmemesi ve sorunun değil çözümün parçası olması yönünde olacaktır” ifadelerini kullandı.

HERKESİN SORUMLULUĞU

Başkan Kara, “İlçemizin bir numaralı markası konumundaki Karasuspor her sezon başında olduğu gibi bu sene de zor zamanlar yaşamaktadır. İlçemizin en büyük markasının yıllardan bu yana sahipsiz kalması buradaki herkesin sorumluluğudur. Başta siyaset mekanizması olmak üzere Karasu’nun geleceğinde söz sahibi olan herkes Karasuspor’a hizmet etmek durumundadır. Yönetim belirsizliği temelde maddi imkan yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu durumla ilgili yakın geçmişte Hendek ne yaptıysa Karasu’nun da onu yapması gerekir. Karasuspor’un olağanüstü kongre kararı almasının ardından bir an önce birliğin sağlanması ve özlenen tablonun yakalanması tek temennimizdir” dedi.

AŞIDA HASSAS DAVRANILMALI

Bilindiği gibi ülkemiz ve tüm dünya kovid-19 salgını ile mücadele etmektedir” diyen Kara, “Yeni normalleşmeye paralel olarak aşılama kampanyası düzenlenmiş, bu bağlamda aşı seferberliği başlatılmıştır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı ekipler mahalle mahalle gezerek aşılama yapmakta ve salgının önlenmesi noktasında canla başla çalışmaktadır. Sağlık çalışanlarımızın emeklerinin heba edilmemesi için kurallara riayet etmeye devam etmeli ve salgının yayılmasının önlenmesi konusunda hassasiyet gösterilmelidir. İlçemize gelecek mevsimlik fındık işçilerinin aşılanması noktasında da hassas davranılmalı, işçiler fındıklığa götürülür gibi ilçe sağlık müdürlüğünün belirleyeceği alana getirilip aşılama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu süreç içinde aksilik yaşanmaması için sorumluluğun bir kısmı bahçe sahiplerine düşmektedir. Bu konunun üstünde de hassasiyetle durulması gerektiğini düşünüyoruz” diye belirtti.

VATANDAŞIN UMUDU

Başkan Kara, “Türkiye dünya üzerinde şerefi ile varlığını sürdüren, mazlumların umudu konumundaki en önemli ülkedir. Tarihinden aldığı gücü, günümüzde şerefle taşıyan Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de yarın da dünyada mazlum kim varsa onun yanında yer almaktadır. Çıkar amacı olmaksızın, halisane duygularla asker gönderdiğimiz Afganistan’da yaşanan kaos ortamı dünyanın yakından takip ettiği konuların başında gelmektedir. Tüm dünya takip ederken Şerefli Türk Askeri oradaki Türk vatandaşları başta olmak üzere güvenliği sağlamak ve ülkeden ayrılmak isteyenlerin tahliyesini sağlamak için gayret göstermektedir. Amerika’nın çekilme kararının ardından yönetimin Taliban’a geçmesine rağmen Türk Askeri görevini onuru ile canı pahasına yapmaya devam etmekte, sadece Türkiye ve İslam Alemi’nin değil NATO üyesi ülkeler başta olmak üzere tüm dünya vatandaşlarının umudu olmaktadır” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.