Karasu

Son söz yargının

 

Son günlerde ülke gündemine gelen Karasu Denizköy Sahili’ndeki lüks yapılarla ilgili önceden alınmış yıkım kararının bulunduğunu söyleyen Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, “Karşı taraf yargıya gitti ve yürütmeyi durdurma talep etti. Biz de yargının vereceği karar doğrultusunda işlem yapacağız” dedi.

 

2 KEZ İŞLEM YAPILDI

Karasu Belediyesi olarak süreci başından bu yana titizlikle takip ettiklerini ve gerekli yasal adımları attıklarını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, “Bölgede yapılan kaçak yapılarla ilgili belediyemiz ilk günden itibaren titizlikle çalışmış ve yetkilerini kullanmıştır. İlgililere hem para cezası tebliğ edilmiş hem de yıkım kararı alınmıştır. Para cezası tahsil edilmiş, yıkım kararı karşı tarafça yargıya taşınmış ve yürütmeyi durdurma alınmıştır” dedi.

 

KİMSEYE İLTİMAS YOK

Sürecin sonunda hukuki sürecin devam ettiğini de sözlerine ekleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ağun, “Karasu Belediyesi’nin süreçte ihmali ya da tahammülü söz konusu değildir. Bugüne kadar hukukun gereğini yerine getirdiğimiz gibi bundan sonra da bu şekilde davranacağız. Biz kaçak yapılarla mücadelesi ile bilinen bir yönetimiz. Kimseye iltimas geçmemiz ya da kimseden çekinmemiz söz konusu olamaz” ifadelerini kullandı.