KocaaliSpor

Son kayıt 10 Haziran

 

Bölgenin en iddialı turnuvası “Kocaali Esentepe Bahar Futbol Turnuvası” başlıyor.  Kocaali Esentepe’de önümüzdeki günlerde başlayacak olan Bahar Futbol Turnuvası için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Kayıtlar 10 Haziran’da sona erecek.

 

YENİ ADRES

Turnuva komitesinin gözetiminde aralıksız süren çalışma kapsamında Esentepe Futbol Sahası’nın zemin ve çim bakımlarında önemli mesafe kat edildi. Tesiste ve saha çevresinde yapılan hazırlıklarda da son aşamaya gelindi. Komite adına açıklama yapan Organizatör Erkan Güner, saha bakımlarının düzenli olarak yapıldığını ve Esentepe’nin Kocaali’de marka haline geldiğini söyledi. Güner “Geçtiğimiz yıllarda saha problemi nedeniyle Kocaali ilçemizin tümüne ve ilimizin kuzeyine hitap eden bu tür baharla anılan turnuvalarımızı gerçekleştiremiyorduk. Kocaali Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı ilçemiz Esentepe Mevkii’nde futbol oynamaya elverişli bir saha yaparak Kocaali ilçemizin başta gençleri olmak üzere, tüm halkımızın kullanımına sundular. Geçmiş yıllarda futbol oynamaya elverişli saha sıkıntısı çekiyorduk.  Artık bu sorun giderildi. Düzenli bakımlar sahamızda yapılmakta. Kocaali ilçemizde Bahar turnuvalarının yeni adresi Esentepe olarak belirlendi” dedi.

 

CENTİLMENLİK ANLAYIŞI

Turnuvanın centilmenlik anlayışıyla hayata geçirildiğini ve kuzey ilçelerinin iddialı turnuvaları arasında yer aldığını belirten Güner “Bölgemizde başta futbol olmak üzere spor potansiyeli oldukça yüksek.  Kocaali ilçemizde geçmişte Sakarya ilimizin en iddialı geleneksel bahar turnuvaları yapılmaktaydı. Biz organizasyon komitesi olarak geçmişten gelen bu iddialı ve çekilmeli turnuvaları centilmenlik anlayışıyla yeniden hayata geçirmek için düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl hizmete alınan sahada ikinci turnuvamızı gerçekleştiriyoruz. 10 Haziran 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar turnuvaya katılmak isteyen takımlarımızın turnuvayı gerçekleştirmek için oluşturulan komiteye başvurmaları gerekmektedir. İlgilenen takımlarımız turnuva komitesi ve başvuru irtibat numaralarımızdan (Erkan Güner 0 544 457 21 54, Recep Kurt 0 537 337 85 59, Kerem Güllü 0 541 780 69 68) bizlere ulaşabilirler” şeklinde konuştu.