KarasuSiyaset

Buradan size ekmek çıkmaz

 

Karasu’daki BMC’nin söküm işleminin devletin savunma sanayinden vazgeçtiği anlamına gelmediğini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, buradan siyasi rant elde etmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi. Kara, muhalefete seslenerek “Buradan size ekmek çıkmaz” dedi.

 

PEŞKEŞ ÇEKİLMEDİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. “Karasu’da BMC arazisinde hafta sonundan itibaren bir söküm faaliyeti olduğu bilgisi gelmektedir” diyen Kara, “Tosyalı Holding bünyesindeki yapıda üretim yapılmayacağı zaten bu firma tarafından daha önce çeşitli defalar ifade edilmiştir. Tosyalı Holding’in bu üretimi yapmaması devletin sanayi yatırımından vazgeçtiği anlamına gelmez. Firma artık kendi bünyesinde bulunan yapıyı sökme hakkına sahip olabilir. Bu arazinin savunma sanayiine uygun olup olmadığı, yatırımın yanlış planlanıp planlanmadığı konusu yetkililerin değerlendireceği konudur. Bunu siyasete malzeme etmeye çalışmak, iktidarın başarısızlık elde etmesini umut etmekten başka bir şey değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne savunma sanayi alanındaki yatırımlarından vazgeçmiş ne de Karasu’daki arazi birine peşkeş çekilmiştir. Bu işten siyasi rant elde etmeye çalışanlara net ve açık söylüyorum, buradan size ekmek çıkmaz” ifadelerini kullandı.

 

SABIRLI OLUNMALI

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlarımızın serinlemek için denize girmesi artmıştır. Ancak Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı cankurtaran ekipleri henüz mesaiye başlamamıştır. Geride kalan hafta ilçemiz sınırları içinde birden fazla boğulma vakası yaşanmıştır. Bu vakalarda can kaybı yaşanmamış olması sevindirici noktadır. Ancak vatandaşlarımızın cankurtaranlar göreve başlayana kadar sabırlı olması, serinlemek için de olsa denize girmemesi gerekmektedir. Bu konu ile ilgili gerekli ikazların yapılması, can güvenliği sağlanması açısından önem teşkil etmektedir. Bu konuda sıklıkla ikazlarda bulunulmalı, özellikle hafta sonu artan nüfus yoğunluğunda uyarılar sıklaştırılmalıdır” diye söyledi.

 

GÜÇLÜ DEĞİLDİR

Başkan Kara basın açıklamasına ülke gündemiyle devam etti. Kara, “Terör örgütüne kucak açıp kendileri en küçük bir tehdit hissettiğinde NATO şemsiyesi altına girmeye çalışan İsveç ve Finlandiya Türkiye’nin tarihten bu yana duruşunun ne kadar net ve doğru olduğunu ortaya koymaktadır. Türkiye’nin güvenliği söz konusu olduğunda sözde demokrasi havarisi kesilenler, iş kendi ülkelerine yönelik bir tehdide geldiğinde, her daim mazlumun yanında yer alan Türkiye’ye sığınmaktadır. Unutulmamalıdır ki Türkiye NATO’nun en büyük ikinci askeri gücüdür. Türkiyesiz NATO asla eskisi kadar güçlü değildir. Bu noktada Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’ya yönelik tüm tereddütleri giderilmeden bu iki ülkenin NATO’ya girmesi mümkün değildir. Türkiye’nin bu konudaki dik duruşu tüm ülkelerin takdirini toplamaktadır. Ancak yine ülkemizin parlamentosunda bulunan bazı siyasi partiler bu dik duruşu kendilerine hakaret saymakta, Türkiye’nin terör örgütlerine demokratça yaklaşmasını beklemektedir. O günler geride kalmıştır. Terörle müzakere dönemi bitmiş, mücadele döneminin de sonuna gelinmiştir. Türkiye’nin denge politikası izleme dönemi geride kalmış, herkesin kendini Türkiye’ye göre dengeleme dönemi gelmiştir” dedi.

 

DİKKATLE İNCELENMELİ

İstanbul’un Fethi’nin 569. yıldönümü ve Atatürk Hava Limanı’nın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi dolayısıyla düzenlenen programda Lider Devlet Bahçeli’nin konuşmaları dikkatle incelenmelidir” diyerek sözleriyle devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Lider Bahçeli’yi başka liderlerle karıştıran, kafasının arkasında başka planları olduğunu ifade edenler yanılacaklardır. Lider Devlet Bahçeli, kafasının içindekini net bir şekilde söyleyen bir devlet adamıdır. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ ilkesine sonuna kadar bağlı, vatan hainlerine karşı 15 Temmuz’da dik durduğu kadar cesur, Cumhur İttifakı’nın kurulduğu gündeki çizgisinden milim sapmadan durmaktadır. Her türlü ihanete, hıyanete ve hakarete rağmen Ülkücü Dava’nın temsilcisi olmaya devam etmektedir. Başka partilerin bayrağını sallayıp MHP’yi ülkücülükten uzaklaşmış olmakla itham edenler kendi içinde bulundukları yere dikkat etmeli” diyerek açıklamasını sonlandırdı.