Karasu

Sizlerin vicdanına havale ediyorum

 

Karasu Karapınar Mahallesi Muhtarı Oğuzhan Öztürk, mahallesinde 10 yıldır cami derneği adına işletilerek tüm gelirinin okul, mahalle ve camiye harcanan tarla vasfındaki arazinin ihaleye çıkarıldığını belirtti. Öztürk, “Elimizden gelen gayreti göstersek de yetersiz kaldık. Bu sayfayı bizler için kapayan vatandaşı sizlerin vicdanına havale ediyorum” dedi.

 

10 YILLIK EMEK

Karapınar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 5843,20 metrekare tarla vasfındaki arazinin ihaleye çıkarıldığını Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk, sosyal medya hesabından duyurdu. Muhtar Öztürk, “Yaklaşık 10 yıldır, mahalle sakinlerimiz tarafından cami derneğimiz adına işletilerek tüm gelirleri okulumuz,  mahallemiz ve camimiz yararına harcanıyordu. Köyümüz halkından bir vatandaşımızın Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvurusu üzerine söz konusu arazimiz 30.12.2020 tarihinde ihaleye çıkarılarak 5 yıl kiraya verilecektir” diye konuştu.

RET CEVABI

Muhtar Öztürk, “Bu durumdan muhtarlık olarak haberimiz olduğu günden itibaren başta Kaymakamlık olmak üzere konu ile alakalı tüm kurumlara yazılı ve sözlü olarak ihalenin iptali için başvursak da ihalenin kesinleştiğinden ötürü ret cevabı aldık. Bugün itibari ile medyaya da yansıyan ihaleye ilişkin şartlar ve detaylar ekli resimde mevcuttur. Katılmak isteyen tüm halkımıza duyurulur. Bugüne kadar bu arazinin işlenerek gelirlerinin köyümüz adına harcanmasına vesile olan tüm geçmişlerimizi yad eder. Bu sayfayı bizler için kapayan vatandaşı da sizlerin vicdanına havale ederiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir