Karasu

Siyeri- Nebi Sınavı online yapılacak

 

Anadolu Gençlik Derneği Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, Türkiye genelinde gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışması’nın bu yılda gerçekleştirileceğini belirtti. Aksoy, “Pandemi nedeniyle bu yılda Siyer-i Nebi Sınavı’nı online olarak gerçekleştireceğiz” dedi.

 

İKİ KATEGORİ

Türkiye genelinde her yıl gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışması hakkında Anadolu Gençlik Derneği Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, açıklamada bulundu. Başkan Aksoy, pandemi nedeniyle bu yılda Siyer-i Nebi Sınavı’nın online olarak gerçekleştirileceğini belirtti. “Bu yarışmayla asıl gayemiz hem gençlerimizi hem de anne babalarını, ailelerini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın hayatıyla buluşturmaktır” diyen Aksoy, “Online Siyer-i Nebi Yarışması liseler ve ortaokullar olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak. 29 Mart 2021 Pazartesi günü başlayan online kayıtlar 15 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek” açıklamasında bulundu.

BAŞARILAR DİLEDİ

Aksoy, “Sınavlar 22 – 23 Mayıs 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. Başvurular ve sonuç açıklamalarının www.efendimizinizinde.com internet sitesi üzerinden yapılacak. Siyer-i Nebi Yarışması’na katılmak isteyen öğrenciler her detaya yarışmamız için açtığımız internet sitesinden ulaşabilir. Sınav ile ilgili kitaplara da internet sitesi üzerinden interaktif ve sesli olarak ulaşabilecekler. Sınav soruları, lise düzeyinde, Şerafettin Kalay’ın ‘Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed (sas)’ kitabından ve ortaokul düzeyinde ise Muzaffer Aktürk – Muhammed Mücahid Traş’ın ‘Sevgili Peygamberim (sas)’ kitabından hazırlanacaktır. Birçok ödülün de dağıtılacağı yarışmaya katılmak isteyen tüm öğrenci kardeşlerime şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.