KarasuSakarya

SGB’de kongre heyecanı

 

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) 3. Olağan Kongresi Salı günü Serdivan Sen Otel’de düzenlendi. Zeki Aydıntepe kongrede yeniden güven tazeledi. Kongrenin divan başkanlığını Münir Ali Kara yaparken, Karasu’dan Güler Çınasoğlu, Ahmet Şen, Nevtan Angün, Ayşenur Elmacı ve Cihan Emre de yeni yönetimde çeşitli görevlerde yer aldı.

 

ÇALIŞMALAR ANLATILDI

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesindeki Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) 3. Olağan Kongresi Salı günü Serdivan Sen Otel’de üyelerin geniş katılımı ile gerçekleştirildi. Kongrede divan heyeti Münir Ali Kara başkanlığında Gürkan Kılıç, Funda Deryaoğlu ve Erol Ulu’dan oluştu. Üyelerin büyük bölümünün yer aldığı kongrede Başkanvekili Müjdat Çetin, 3 yıllık görev süreleri içinde yapılan çalışmaları anlatırken, mesleki sorunların giderilmesi ve özellikle internet sitelerinin de bir basın kuruluşu olmasını sağlayacak yasa için düzenlenen çalıştaylara Sakarya’dan SGB olarak katılarak görüş önerilerini sunduklarını belirtti.

159 KONUTLUK PROJE

Tasarruf genelgesi ile gazete aboneliği ve basın kuruluşlarına ilan- reklam verilmesi kısıtlamasının önüne geçilmesi için Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nce gerekli çalışmayı yaparak bunu kısmen çözdüklerini ifade eden Çetin, “Mesleğimize yönelik sorunların çözümü konusunda girişimlerimizi sürdürürken, meslektaşlarımızın da sosyal faaliyetlerine önem gösteriyoruz. Meslektaşlarımızın uygun şartlarla konut sahibi olmalarını sağlama adına TOKİ ile yaptığımız işbirliği ile başlayan 159 konutluk projemizde tüm hızıyla sürüyor” ifadelerini kullandı.

BASIN MERKEZİ

SGB Başkanı Zeki Aydıntepe’de birçok ilde olduğu gibi Sakarya’da ilk kez yaptıkları girişim ile konut işini ele aldıklarını belirterek yapımına başlanan 159 konutun gelecek yıl bu aylarda tamamlanacağını belirtti. Aydıntepe, “Konut sahibi olunması konusunda bize destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. İnşallah hep birlikte anahtarlarını da sizlere teslim edeceğiz. Bunun yanı sıra yine bir basın merkezi yapma girişimimiz sürüyor. Sosyal aktiviteleriyle örnek olacak projemize karşı da nasıl ki konut işinde engeller çıkarıldıysa yine böyle bir engel var ama bunu da el birliği aşarak projemizi destek verenlerle hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

LİSTEDEKİ KARASULULAR

Kongrenin ardından bir grup üye Adapazarı Alandüzü’nde yapımı süren evlerin inşaat alanını gezdi. Tek liste ile yapılan seçimlerde ise; kongreye katılan üyelerin tüm oyları ile yönetim kurulu Zeki Aydıntepe başkanlığında, N. Müjdat Çetin, Salih Yalçıntaş, Ekrem Ürdüç, Ahmet Kaya, İbrahim Çorbacı, Yücel Velioğlu, Betül Balcı ve Engin Arapoğlu’ndan oluştu. Onur Kurulu’nda Karasu’dan Münir Ali Kara, Ayşenur Elmacı yer alırken, Güler Çınasoğlu da Kadınlar Kurulu’nda görev aldı. Osman Nevtan Angün ve Cihan Emre İnternet Medyası Kurulu’nda, Ahmet Şen ise Denetim Kurulu’nda kendine yer buldu.