Karasu

Sezon resmen açıldı

Sezon resmen açıldı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerde görev alan hayat nöbetçileri, 54 kilometrelik kuzey kumsallarında 72 kişilik ekiple zorlu nöbetine başladı. Karasu, Kocaali, Kaynarca ilçelerinde özellikle 9 günlük bayram tatili öncesi pür dikkat bir çalışma başladı. Milyonlarca kişinin hayatı, yaz sezonu boyunca Büyükşehir’e emanet olacak.

Start verildi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kuzey sahillerinde hayat mesaisini 8 Haziran Cumartesi günü itibarıyla başlattı. Vatandaşın can güvenliğini sağlamak ve bölgede huzuru temin etmek, turizme en güçlü desteği sunmak için güçlü bir ekip kuran Büyükşehir Belediyesi, dört aylık zorlu görev için tüm planlamalarını tamamladı. Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde kurulan 45 cankurtaran kulesinde toplamda 72 cankurtaran pür dikkat nöbete başladı. Yaz sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turistin tatil gözdesi olan kuzey sahillerinde sezon açıldı.
Vatandaşın hayatı için
İtfaiye Dairesi’nin Karasu Cankurtaran Merkezi’nde yapılan programa Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, İtfaiye Daire Başkanı Vedat Selamet katılım sağladı. Cankurtaranlar 6 jetski, 1 zodyak bot ve 1 ATV ile vatandaşın hayatı için mücadele verecek. Cankurtaranın 30 Eylül Pazartesi gününe kadar her gün 10.00-19.00 saatleri arasında olacağını ifade eden İtfaiye Daire Başkanı Vedat Selamet, “Bu sezon hiç kayıp vermemek için sıkı bir şekilde çalışacağız. Karadeniz sahil şeridimiz boyunca toplamda 45 tane cankurtaran güvenlik kulemizde 72 personelimiz her türlü vakaya karşı tedbirlerini aldı. Biz, Güvenli Sahil Sakarya, imajını sonuna kadar sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

72 cankurtaran kuzey sahilinde göreve başladı.
Selamet, “Bu sezon hiç kayıp vermemek için sıkı bir şekilde çalışacağız” dedi.
Cankurtaranlar 30 Eylül Pazartesi gününe kadar her gün 10.00-19.00 saatleri arasında çalışacak.