Eğitim

Sezi Eratik ilçenin gururu oldu

 

Sanat Sakarya projesi kapsamında Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali’nin ödül töreni gerçekleştirildi. Karasu Sezi Eratik Ortaokulu, Se’z’gili Sezi tiyatro gurubu öğrencileri Başlık Parası tiyatro oyunuyla Sakarya birincisi oldu.

 

YAŞASIN BARIŞ

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu, Se’z’gili Sezi tiyatro gurubu öğrencileri Başlık Parası tiyatro oyunuyla Sakarya birincisi oldu. Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali’nin ödül töreni öncesi Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Tiyatro Ekibi, “Yaşasın Barış” çocuk oyunu ile çocuklarla buluştu. Ödül törenine Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, protokol üyeleri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.

 

HEDİYELER SAHİPLERİNİ BULDU

Festival Seçici Kurulu tarafından birinci olan ve Karasu’yu temsil eden Sezi Eratik Ortaokulu’na katılım belgesi, plaket, kitap hediye çeki, kültür gezisi, Poyrazlar pikniği, Mahşer-i Cümbüş tiyatrosuna bilet ve önümüzdeki yıl Adapazarı Kültür programında oynama hediyeleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sanat Sakarya projesiyle Sakarya genelinde tüm okul ve kurumların sanat etkinliklerine önemli ölçüde katkı sağladığını belirterek “Öğrencilerimizin en az bir sanat dalıyla buluşturulması sürecinde öğretmenlerimizin rehberliği çok önemli” ifadelerini kullandı.

 

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR

Müdür Savaşçı, eğitim-öğretim faaliyetlerine desteklerinden dolayı Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya teşekkürlerini sunarak, dereceye giren ve yarışmada bulunan tüm okul yönetimini ve öğrencileri tebrik etti. Sezi Eratik Ortaokulu Müdürü Erol Cantürk’te törende, öğrencilerini yalnız bırakmadı. Cantürk,  “Öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Hayatta daima başarılı olmalarını diliyorum” dedi. Oyunun yönetmenliğini üstlenen okul öğretmenlerinden Burcu Aksu, “Başlık Parası konulu tiyatro oyunumuz, başlık parasıyla satılmaya çalışılan bir kızın isteme hikayesini izleyicilere anlattı. Oyunda kadına yönelik şiddete hayır mesajı verildi. Öğrencilerimiz için inanılmaz bir deneyim oldu. Öğrencilerin tiyatroya olan ilgisi artarken kendilerine olan özgüvenleri de arttı. Bu muhteşem oyunda payı olan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

MUHTEŞEM KADRO

Oyunda yer alan öğrenciler, Sude Sürekçi (Binnaz), Umut Nevzat Ünal (Milletvekili), Yağız İskender (Aşık Hasan), Safiye Erdoğan (Rasim), Muhammet Çakmak (Deli), Serra Duru Özden (Zeyno), Cemrenaz Andoğlu ve Ecrin Merter (Milletvekili koruması), Burak Gemici (Simitçi), Ensar Nebi Kaçar (Mülazım), Ahmet Kaan Aksu (Kazım), Yasin Keskin (Hazım), Acar Ceyhun Özkan (Abbas ağa), Yiğit Bilginer (Kasım), Zeynep Duru Aksu (Nazım), Eren Acı (Gar memuru), Eylül Yılmaz (Asım), İlayda Turgut (Güllü), Kerim Efe Topçu (Damat ali), Miray Macide Yiğit (Naze) karakterlerine hayat vererek sahnede yer aldı. Üstün Performans Gösteren Kız Öğrenci ödülünü de yine Sezi Eratik Ortaokulu öğrencilerinden İlayda Turgut aldı.