Karasu

Seyyar tüccarlara fındık verilmemeli

 

Karasu Yavuzfidan Fındık İşletmecisi İsmail Yavuzyiğitoğlu, fındık üreticilerine uyarılarda bulundu. Yavuzyiğitoğlu, “Fındığı kesinlikle seyyar tüccarlara vermeyiniz” dedi.

 

EN AZ 2 GÜN KURUTULMALI

Fındık sezonunun başlamasıyla birlikte üreticilere önemli uyarılarda bulunan Karasu Yavuzfidan Fındık İşletmecisi İsmail Yavuzyiğitoğlu, “Karasu’da fındık alımı başladı. Şu an 50 randıman fındık 24 TL. Üreticilerimize uyarımız fındığı kesinlikle erken toplamamalı. Mümkünse fındığı yerden toplamalılar ve iki gün harmanlarında kurutmalılar. Üreticilerimizin tüccarlara yaş fındık vermelerini istemiyoruz. Çünkü yaş fındığın randımanı iyi gelmiyor. Üreticilerimizin mağdur olmamaları için kurutmalarını istiyoruz” diye konuştu.

EMEĞİNİZİ ÇALDIRMAYIN

Fındık üreticilerin 12 ay boyunca bekledikleri ürünlerini çaldırmaması konusunda uyarılarda bulunan Yavuzyiğitoğlu, “Seyyar tüccarlara kimse aldanmamalı kimse de itibar etmemeli. Mümkünse üreticilerimiz evinde kantar bulundurmalı. Eğer seyyar satıcılara fındıklarını vereceklerse tartıp vermeliler. Yüksek fiyat veren kişilere kesinlikle aldanılmamalı. En kötü ihtimal en az iki yerli tüccara daha fiyat sorulmalı” ifadelerini kullandı.

TECRÜBELİ DİNAMİK KADRO

8 yıllık tecrübe ile Karasulu çiftçilere en iyi şekilde hizmet verdiklerini belirten Yavuzyiğitoğlu, “Yavuzfidan fındık ailesi olarak yıllardır hedefini kurduğumuz ticari mesleğimizi faaliyete geçirmiş olduk. Var gücümüzle güvenilir bir şekilde üreticilerin güvenini her geçen gün daha da kazanarak emin adımlarla gün geçtikçe büyüyoruz. Fındık alım satımı, kabuk, kömür, gübre, yem ve zahire ürünleri ticari kapsamımızdadır. Tecrübeli, genç ve dinamik kadromuzla beraber, elimizden geldiğince müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Gülcan Elmalı