Benim çocuğum yapmaz demeyin

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, madde kullanım yaşının aşağılara indiğini belirtti. Kara, “Okulların açılacağı bu süreçte çocuklar bilinçlendirilmeli, aileler asla ‘Benim çocuğum yapmaz’ aymazlığına düşmemelidir” dedi.

 

YAŞ AŞAĞILARA İNDİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Geçtiğimiz hafta Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde alkol ve madde kullanımına dikkat çekmek için bir seminer düzenlendi. Madde kullanım yaşının oldukça aşağılara indiği ve uyuşturucuya ulaşma imkanının da kolaylaştığı ifade edildi. Bu konu hakkında daha önce Alper Tatlı ve sivil toplum kuruluşları aracılığı ile bazı faaliyetler düzenlenmiş ancak süreklilik arz etmemiştir. Karasu’da ne yazık ki pek çok kişi gizlice uyuşturucu belasına bulaşmış ve nasıl kurtulacağını bilememektedir” dedi. Kara, “Okulların açılacağı şu süreçte çocuklarımızı bilinçlendirmeli, asla ‘benim çocuğum yapmaz’ aymazlığına düşmemelidir” ifadelerini kullandı.

GÖZ YUMULMAMALI

Başkan Münir Ali Kara, “Okul çevresinde görülen şüpheli tipler derhal emniyet birimlerine haber verilmelidir. Okul çevresinde işletilen bakkal ve büfelerde sigara satışına müsaade edilmemeli, dal sigara satışına ise kesinlikle göz yumulmamalıdır. Kendileri de anne baba olan bakkallar da bu noktada daha duyarlı olmalı, gençliği zehirleyerek elde edeceği kazancın helal olmayacağını bilmelidir” diye belirtti. Açıklamasına devam eden Kara, “Bu noktada velilerin çocuklarını Ülkü Ocakları’na yönlendirmeleri de çocuğun seçkin bir ortamda büyümesine ve okul dışındaki zamanını kaliteli bir ortamda geçirmesine yol açacaktır. Ocak’ta yetişen çocuk uyuşturucuya bulaşmaz. Aile terbiyesi ile Türk Kültürü bilinci ile yetişir” sözlerini kullandı.

TEDBİRLERE UYULMALI

Bilindiği gibi pandemi sürecinin etkileri devam etmekle birlikte okulların yüz yüze eğitime geçmesine karar verilmiştir” diyen Başkan Kara, “Bu noktada öğrencilerimizin ve eğitim emekçilerinin sağlıkları da en az eğitim kadar mühimdir. Öğrencilerimizin pandemi konusunda bilinçlendirilmesi, velilerin hijyen kurallarına uygun davranması bir kat daha önem kazanmıştır. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sağlığı koronavirüsün yayılmaması için tedbirlere sıkı sıkıya uyulması elzem hale gelmiştir. Velilerimizin daha bilinçli davranması ve devletimizin aldığı tedbirlere uyulması durumunda bir sıkıntı yaşanmayacağı inancındayız. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlar getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

SAĞLIKLARI BİZE EMANET

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Fındık sezonunun başlaması hasebiyle ilçemize fındık işçileri gelmeye başlamıştır. Pandemi sürecinin etkileri devam ettiği için fındık bahçesinde çalıştırdığımız işçilerin sağlığı da bize emanettir. İşçilerimizin aşılarının yapılmış olmasına, sağlıklı bir ortamda çalışmalarına hem kendi hem de onların sağlığı açısından mecburiyetimiz vardır. Bu noktada işçinin hakkının kul hakkı olduğunun unutulmaması ve bu bilinçle hareket edilmesi hem kendi hem de toplum sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır” sözlerini kullandı.

GÜVENCE KONUMUNDA

Afganistan’da meydana gelen rejim değişikliği neticesinde yaşanan göç dalgası ülkemizi yakından ilgilendirmektedir” diyen Kara, “Yıllardan bu yana onuru ile Afganistan’da görev yapan şerefli Türk askeri bölgedeki masum insanların güvencesi konumundadır. Sadece Türk vatandaşlarına değil, Afganistan’da bulunan diğer ülke vatandaşlarının da sığındığı liman olmaktadır. Geçtiğimiz gün İngiltere tarafından yapıldığı iddia edilen ‘Türkiye ve Pakistan’da Afgan mülteci üssü planlıyoruz’ açıklaması her ne kadar doğrulanmamış olsa da can sıkıcıdır. Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde başka ülkelerin planlama yapabileceği bir ülke değildir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti adına planlama yapamaz, değerlendirmede bulunamaz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.