Karasu

Sessizlik hakim oldu

Sessizlik hakim oldu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. Ölüm yıldönümünde Adatepe İlkokulu ve Ortaokulu’nda anma töreni düzenlendi. Saat 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenlerle Adatepe’ye sessizlik hakim oldu.

Çalışmalar sergilendi

10 Kasım Atatürk’ü anma günü etkinlikleri kapsamında Adatepe İlkokulu ve Ortaokulu’nda program düzenlendi. Düzenlenen tören iki dakikalık saygı duruşu ile başladı. Saat 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenlerle Adatepe’ye sessizlik hakim oldu. Ardından tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Programda öğrenciler tarafından sergilenen oratoryo gösterisi izleyiciden büyük alkış aldı. Ardından şiirler okundu ve yapılan panolar sergilendi.

Şiirler okundu

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Ömer Ünal, “Adatepe İlkokulu ve Ortaokulu olarak Ulu önderimiz, başkomutan, başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yılında anmak üzere okulumuz bünyesinde çeşitli etkinlikler yapıldı. Öğrencilerimizin gösterileri, şiirleri ve günün anlam ve önemini anlatan yazıları ile etkinliklerimiz çeşitlilik göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Veliler de katılım sağladı

Açıklamasına devam eden Ünal, “Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bu özel anma günü için panolar düzenlemiş ve ders içinde çeşitli faaliyetler yapmıştır. Gösteriler esnasında velilerimiz de bizi yalnız bırakmamış bu özel ve anlamlı günde duygularımızı ve hislerimizi bizimle paylaşmıştır. Vefatının 85.yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, saygıyla ve minnetle bir kez daha anıyoruz” diye konuştu.

 

10 Kasım temalı yapılan panolar sergilendi.
Ünal, “Öğrencilerimizin gösterileri ile çeşitlik etkinlikler düzenlendi.
Oratoryo gösterisi izleyiciden büyük alkış aldı.