GündemKarasuKocaali

Şentürk’ten Elmacı’ya ziyaret

Şentürk’ten Elmacı’ya ziyaret

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Kadir Şentürk, Karasu Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Mehmet Hocaoğlu’nun ardından göreve gelen Talha Enes Elmacı’nın deneyiminden istifade edeceklerini söyleyen Şentürk, önümüzdeki dönemde Ülkü Ocakları’nın çok daha etkin olacağını söyledi.

 

Ülkü Ocakları kritik önemde

Karasu Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Şentürk, Perşembe akşamları gerçekleştirilen Kur’an okumaya iştirak etti. Okuma sonrasında Ocak mensupları ile sohbet eden İl Başkanı Şentürk, Ülkü Ocakları’nın ülke için çok önemli görevi ifa ettiğini söyledi. Bilinçli ve nitelikli bir gençlik yetişmesi için Ülkü Ocakları’na büyük görev düştüğünü söyleyen Kadir Şentürk, “Karasu Ocak Başkanımız Enes Talha Elmacı, il yönetim kurulu tecrübesi de olan bir isim. Karasu’da çok iyi işler yapacağına inanıyoruz” dedi.

İkinci dönem aktif olunacak

Ülkü Ocakları’nın okulların açıldığı dönemde daha fazla sahada yer alacağını da sözlerine ekleyen Başkan Şentürk, yarıyıl tatilinin de verimli geçmesi için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini söyledi. Şentürk, “Yarıyıl tatilinin daha verimli geçmesi için Ülkü Ocakları Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yarıyıl Ortaöğretim Gelişim Programı düzenledik. Öğrenciler okul derslerindeki eksikleri giderip hem kültür ve spor faaliyetleri yaparak dolu dolu bir dönem geçireceğiz. Gençlerimiz her anlamda gelişecek ve ilçemize, ülkemizi hayırlı nesiller olacak” ifadelerini kullandı.

Özel program

Ülkü Ocakları olarak hazırlanan program hakkında bilgi veren Karasu Ülkü Ocakları Başkanı Talha Enes Elmacı, Gençlerimiz için güzel bir program hazırladık. Okul derslerine yardımcı olurken aynı zamanda kişisel gelişimlerini, kültür ve spor anlamında gelişimlerini de önemsiyoruz. Seminer programlarımız olacak, spor faaliyetlerimiz, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz olacak. Akıl ve zeka oyunlarımız olacak. Hem öğreneceğiz hem de vaktimizi dolu dolu geçirip birlikte eğleneceğiz. Satranç, dama, mangala kurslarımız olacak. Genel merkezimiz tarafından hazırlanan ve çok sevilen Ocaktabu oyununu paylaşacağız. Hem öğrenip hem de akıl ve zeka gelişimi için elimizden geleni yapacağız. Yarıyılı dolu dolu bir şekilde geçirip gençlerimizi ikinci döneme daha dinç ve hazır bir şekilde hazırlayacağız” dedi.

Şentürk, Karasu’daki okumaya katıldı.
Şentürk, Ülkü Ocakları’nın ikinci dönemde çok daha aktif olacağını söyledi.