Selin yaraları sarılıyor

 

Geçtiğimiz hafta içi etkisinin gösteren şiddetli yağışların ardından altyapıların zarar görmesi ile harekete geçen Sakarya Büyükşehir Belediyesi selden zarar gören bölgelerdeki onarım çalışmalarını hızlandırdı. SASKİ’den konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağı belirtildi.

 

ONARIMLAR HIZLANDI

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz hafta etkisini gösteren yoğun yağışın ardından olumsuzlukların yaşandığı bölgelerde çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Tüm araçları ve personeliyle sahada olan SASKİ ekipleri Kocaali’de ve yağıştan etkilenen diğer ilçelerde hasar gören altyapının onarım çalışmalarına ivedi bir şekilde başladı. Sel ve su baskınlarının yaşandığı ilk günden beri sahada çalışmalarını sürdüren ekipler yağışların durması ile birlikte onarım çalışmalarını hızlandırdı. Yaşanan olumsuzluklardan vatandaşların minimum seviyede etkilenmesini sağlamak için tüm araçları ve ekipmanları ile yağışların başladığı andan itibaren sahada çalışmalarını sürdüren SASKİ ekipleri yaşanabilecek daha büyük olumsuzlukların da önüne geçti.

KISA ZAMAN

Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak yağışların başladığı ilk andan itibaren tüm ekiplerimizle sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yanında olarak kurtarma çalışmalarının ardından yaşanan afetten dolayı zarar gören bölgelerde de onarım çalışmalarımızı hızla başlattık. Altyapı hatları zarar gören ilçelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Hızla sürdürülen çalışmalar sayesinde selden dolayı oluşan zararları en kısa zamanda gidereceğiz” ifadeleri kullanıldı.