Siyaset

Şehrin kaderi ile oynanmamalı

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Karasuspor bu şehrin tartışmasız en büyük markasıdır. Bir an önce Karasuspor’un lige katılımı ile ilgili işlemler yapılmalı ve bir şehrin kaderi ile kimse oynamamalıdır” dedi.

 

İLÇENİN MARKASI

Pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasuspor’a değindi. Kara, “Son haftalarda gündemi meşgul eden konu Karasuspor’un düştüğü durumdur. Karasuspor bu şehrin tartışmasız en büyük markasıdır. Süreç işleyişi konusunda sağlıklı bir iletişim olmadığını üzülerek görmekteyiz. Bu kadar seveni olan bir kulübün bu kadar yalnız kalması açıklanabilir değildir. Kimse Karasuspor’u yalnız bırakamaz. Bu şehrin kaderi ile oynamak da kimsenin haddi değildir. Bir an önce Karasuspor’un lige katılımı ile ilgili işlemler yapılmalı ve bir şehrin kaderi ile kimse oynamamalıdır” sözlerini kullandı.

HESAPLAMA HATASI

Karasu ve tüm Sakarya’yı ilgilendiren bir başka konu da okullarımızın açılmasıdır” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Kara, “Okullarımızda yeni eğitim yılı başlamış ancak yeterli temizlik personeli tayin edilememiştir. Geride kalan yıl Karasu’ya okul temizliği için tahsis edilen 60 temizlik görevlisi yerine bu yıl 18 kişi uygun görülmüştür. Geride kalan yıl pandemi dolayısıyla okullar kapalıyken 60 kişi verip bu sene okullar açıkken 18 kişi vermek bir hesaplama hatası olduğunu ortaya koymaktadır. Üstelik bu personelin göreve başlama tarihi olarak da 1 Ekim 2021 öngörülmektedir” diye belirtti.

HASTALIĞIN YAYILMASI

Başkan Münir Ali Kara, “Öğrencilerimizden maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını beklerken hademe eksikliği ile eğitime başlamak pandemi sürecinde hastalığın daha da yayılmasına neden olabilecektir. Duyumlarımıza göre bazı okullarımızda temizlik görevlisi bulunmadığından öğretmen ve idareciler okul temizliği yapmakta, tabiri uygunsa gece hademelik gündüz müdürlük ifa etmektedir. Bu durumların iyileştirilmesi ve gereken hassasiyetin gösterilmesi en büyük temennimizdir” sözlerini kullandı.

VİCDANDA YERİ YOK

2021-2022 adli yıl açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın dua okuması ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın da duaya eşlik etmesi gündem yapılmaya çalışılmıştır” diyen Kara, “Bu tabloyu yargıya müdahale gibi göstermek isteyenler, hatta durumdan vazife çıkarıp laikliğin elden gittiği yaygarası koparmaya çalışanlar olduğu görülmektedir. Kendilerine yakın basın kuruluşları yoluyla ve sosyal medya üzerinden yaygara koparmaya kalkanlar Müslüman mahallesinde salyangoz satma girişiminde bulunmaktadır. Müslüman bir ülkede yeni yapılan bir binanın dualarla açılmasından rahatsız olacak kadar izanını kaybetmiş olanların millet vicdanında yerleri yoktur. Bu zihniyetin daha iktidar hevesine, uydurma anketlerin neticesinden heyecana kapılanların eski zihniyetleri hortlamış ve kronik hastalıkları nüksetmiştir” dedi.

KLAVYE DELİKANLILIĞI

Başkan Kara, “Son günlerde ülke gündemini işgal eden bir başka konu sosyal medya düzenlemesidir. Sosyal medya hesaplarının onaylanmasını, paylaşım yapanların kimliklerinin bilinmesini istemenin neresi antidemokratik, neresi özgürlük kısıtlama hamlesidir? Siz kendinizi gizleyip, eleştiri adı altında, özgürlük kisvesine sığınarak, demokratiklik naraları atarak hakaret edeceksiniz ancak iş saldırdığınız kişinin hakkını aramasına gelince ortalara düşüp, destek arayacaksınız. Bu yavuz hırsızın ev sahibini bastırma girişimi değil de nedir? Siz değil miydiniz zamanında trol hesaplardan şikayet eden? Siz değil miydiniz gündemin çakma hesaplar tarafından tayin edilmesinden rahatsız olan? Bundan sonra kimliği belirsiz hesap açılamayacak ve dolayısıyla kimse klavye delikanlılığı yapamayacaktır. Buna karşı çıkmak değil, bu uygulamanın yanında yer almak demokratiklik ve adalet gereğidir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.