Karasu

107 günde 754 kişi kurtarıldı

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hayat nöbetçileri olarak adlandırdığı cankurtaranlar 15 Eylül’de Karasu Sahili’ndeki mesaisini tamamladı. Kuzey bölgesinde üç farklı sahilde görev yapan cankurtaranlar 107 gün süren sezon boyunca boğulma tehlikesi geçiren 754 kişiyi kurtardı. 

 

82 PERSONEL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın eğitim verip sahillerde görevlendirdiği cankurtaranlar, 15 Eylül’de Kuzey sahillerindeki görevini tamamladı. Karasu, Kocaali, Kaynarca ve Kadınlar Plajı’nda sezon boyunca gözünü kırpmadan nöbet tutan 82 cankurtaran, 1 Haziran tarihinden bu yana boğulma tehlikesi geçiren 754 kişiyi kurtardı. Ekipler 107 gün boyunca sahilde bulunan 44 farklı kuleden vatandaşların güvenliği için sahili gözetledi.

NÖBET BİTTİ

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak, Kuzey sahillerinde üzerimize düşen görevi bu sezon için tamamlamış bulunuyoruz. Cankurtaranlarımız, sahilde nöbette oldukları sırada suda veya karada hiç can kaybı vermemiştir. Ne yazık ki, 112’ye teslim ettiğimiz iki vatandaşımızın ise hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendik. Hiçbir vatandaşımızın hayatına, canına zarar gelmemesi için gözünü kırpmadan mücadele veren personelimiz bölgeden ayrıldı. Toplamda 107 gün boyunca yürüttüğümüz başarılı süreci tamamladık. Güzel sahilimizde, ağırladığımız binlerce misafirimizin can güvenliği için gelecek sezonlara en iyi şekilde hazırlanacağız” denildi.