Gündem

Seferler 4 güne çıktı

 

 

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’u ziyaret eden Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy müjdeli haberi verdi. Aksoy, “Karasu Limanı’ndan Romanya’nın Köstence Limanı’na haftada iki gün olan Ro-Ro seferleri 4 gün olarak değiştirildi” dedi.

 

YATIRIMLAR KONUŞULDU

26 Ocak Dünya Gümrük Günü vesilesiyle SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’a ziyaret gerçekleştiren Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy, Karasu için müjdeli haberi verdi. Karasu Limanı’nın önemi ve dış ticareti geliştirmek adına yapılması gereken yatırımların konuşulduğu ziyarette özel açıklamalarda bulunan Aksoy, “3 Şubat’ta Karasu Limanı’ndan Romanya’nın Köstence Limanına haftada 4 gün Ro-Ro seferleri başlayacak. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Karasu Limanı’nın her geçen gün daha iyi yerlere geldiğini belirten Aksoy, “Şehrimiz üretim anlamında her geçen gün daha da gelişiyor. Dış ticaretimiz de aynı oranda yükseliyor. Karasu Limanımız ile Sakarya, ülkemizin Karadeniz ve Avrupa’ya açılan önemli kapılarından biri olacaktır. Bizler de Sakarya Gümrük Müdürlüğü olarak dış ticaretimizin işlemesi adına durmadan çalışmaya devam ediyoruz. SATSO’ya bu konuda verdikleri emek ve çalışmalar için teşekkür ediyoruz. 26 Ocak Dünya Gümrük Günümüz kutlu olsun” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ

Yatırımların gelmeye devam ettikçe dış ticaret hacminin de aynı oranda artış göstereceğini belirten Altuğ, “SATSO olarak üyelerimizi ihracat yapmaya teşvik etmek ve yetkinliklerini sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. 1000 ihracatçı firma ve 10 milyar dolar ihracat hacmi için çalışıyoruz. Dış ticaretimizi yükseltmeye çalışırken bunu karşılayacak gerekli altyapıları da kurmak zorundayız. Burada da Gümrük Müdürlüğümüzün çalışmaları çok önem arz ediyor. İhracatı kolaylaştırmak adına yatırımların şehrimize yapılması gerekiyor” dedi.

KAPASİTE ARTTI

Karasu Limanı’nın stratejik bir öneme sahip olduğunu belirten Altuğ, “Yaklaşık 2 yıldır Ro-Ro seferleri yapılan limanımızda kapasite daha da artışa geçti. Şubat ayı itibariyle haftada 4 gün karşılıklı olarak Romanya’nın Köstence Limanı’na Ro-Ro seferleri başlıyor. Bu sayede şehrimizden Avrupa kıtasına ulaşımı çok daha rahat olacak ve araçlar kara gümrük kapılarındaki sıkışıklığa takılmadan Avrupa’nın her ülkesine rahatlıkla ulaşabilecektir. Şehrimize yönelik yapılan çalışmalar için Sakarya Gümrük Müdürlüğü’ne teşekkür ediyor ve Dünya Gümrük Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir