Siyaset

Sebepler analiz edilmelidir

Sebepler analiz edilmelidir

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ve sonucunda 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Önal, “Vatandaşın daha önceki seçimlerde daha yüksek oranda destek verdiği iktidara ve Cumhurbaşkanına aynı desteği vermesinin sebepleri iyi analiz edilmelidir” dedi.

 

Sonuç iyi düşünülmeli

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması hakkında basın açıklamasında bulunan Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Ülkemizde 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sıkıntısız, huzur ortamında yapılmıştır. Seçimin katılım oranın yüzdelik dilimde 93 gibi bir oranla yapılması ülkemiz ve milletimiz adına bir başarı ve de sevindirici bir durumdur. Huzur içinde geçen seçimin sonucunda ne yazık ki Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Tura kalmıştır. Bu sonucun iyi düşünülmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Beka sorunu

Vatandaşın daha önceki seçimlerde daha yüksek oranda destek verdiği iktidara ve Cumhurbaşkanına aynı desteği vermesinin sebeplerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini belirten Önal, “Şahsım adına yorum yapıyorum; mevcut iktidarın milletvekillerinin başarısızlığının faturasını vatandaş kısmen de olsa daha önce oy verdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kesti. Bunun en bariz ispatı milletvekilliği oy sonuçlarıdır. Aynı zamanda ortada bariz görünen bir gerçek vardır, o da iki yüz asrın üstünde bu topraklarda hüküm sürmüş necip bir milletin geleceğe dair olan beka sorunudur” ifadelerini kullandı.

Doğru kararla seçelim

Açıklamalarına devam eden Önal, “Siyasi başarı konusunda zafiyet gösteren iktidarın, milletvekillerine olan kızgınlığı bir devletin aleyhine sürüklenmemeli. Bu ülkenin evlatları çeşitli gruplara ayrıştırılıp fikir savaşı içine sokularak farklı şer odaklarına hizmet ettirilmektedir. Temennim 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlerinde bu vatanın şehitlerinin evlatları olarak doğru bir kararla Cumhurbaşkanımızı seçelim. Şu asırda dört dörtlük kim var? Dörtte üç ya da iki olana kızıp dörtte sıfır olan insanlarla yola çıkmayalım. İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri vatanımıza, milletimize ve al sancağımıza hayırlı olsun” diyerek sözlerini sonlandırdı.