Siyaset

Sözün bittiği yerdeyiz

Sözün bittiği yerdeyiz

Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşen seçim sonrası oy oranlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demirci, “Bunca enkaza rağmen mevcut iktidar ve Cumhurbaşkanı bu oranda oy alıyorsa sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

 

Seçimin kaderi

Gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri sonrası Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci değerlendirme açıklamasında bulundu. Demirci,  “Ülkenin mutlak değişime ihtiyacı olduğu ortadayken, Millet İttifakı’nın da taban hassasiyetlerini görmezden gelip eski AKP’ li şaibeli isimlere kadro açması ve hiçbir oy katkısı almadan 38 milletvekili bağışlaması da inanılacak gibi değil. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaderini ilkeler üzerinden siyaset yapan Türk Milliyetçisi ve Atatürkçü taban belirleyecektir” ifadelerini kullandı.

Aynı yolu izleyeceğiz

Açıklamalarına devam eden Demirci, “Seçimde %2,3 oy almasına karşın ülke siyasetine yön veren Zafer Partisi ve Milliyetçi tabanı temsilen %5,3 oy alan Sinan Oğan, HDP’nin kilit parti olma safsatasını da ortadan kaldırmıştır. Zafer Partisi İlçe Başkanı olarak diyorum ki; azlar çoklara galip gelmiştir. Atatürkçü Türk Milliyetçileri koltuklar üzerinden değil ilkeler üzerinden siyaset yapmıştır. Milletimizi iki ucu bölücü değnek siyasetine mahkum bırakmamak adına mücadele verdik ve bundan sonraki süreçte aynı yolu izleyeceğiz” dedi ve sözlerini sonlandırdı.