EğitimKarasu

Savaşçı’dan Karasu’ya ziyaret

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce ve İl MEM Şube Müdürü Fatih Arduç, Cuma günü Karasu’yu ziyaret etti. Yeni yapılmakta olan okul inşaatını gezen Savaşçı, beraberinde üç okulu da ziyaret etti.

 

BRİFİNG SUNUMU

Cuma günü Karasu’ya gelen Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce ve İl MEM Şube Müdürü Fatih Arduç, ilk olarak Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Savaşçı ve beraberindeki heyet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kendisi için hazırlanan brifing sunumuna katıldı.

KİTAP HEDİYE ETTİ

Karasu’da yapımı devam eden 24 derslikli yeni lise binası inşaatı ile öğretmenevi inşaatını inceleyen Savaşçı, deprem güçlendirmesi tamamlanan Sezi Eratik Ortaokulu’nu ve Aziziye İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul ziyaretleri kapsamında Atatürk Anadolu Lisesi’ne giden Savaşçı, öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti. Karasu Anadolu Lisesi’ne de giden Savaşçı, bir öğrenciyle masa tenisi oynadı. Eğlence dolu anlar gözden kaçmadı. Savaşçı ziyaret ettiği okullarda öğrencilere ve öğretmenlere kitap hediye etti.

ÜRETİME KATILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, yemek üretimi yapmakta olan Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim atölyelerini ziyaret etti. Öğrencilerden ve alan şeflerinden üretim hakkında bilgi alan Savaşçı, öğrencilerle yakından ilgilendi. Müdür Savaşçı, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonunda “Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi” programına da katıldı.

MİNİ KONSER

Düzenlenen sohbet programına farklı branşlardan merkez ve köy okullarından 24 tane öğretmen katıldı. Öğretmenler yürütmekte oldukları, Tübitak, teknofest, erasmus, e-Twinning ve harezmi projelerini ve mesleki tecrübelerini Savaşçı ile paylaştı. Programda Aziziye İlkokulu Sınıf Öğretmeni Lale Turhan, Karadeniz MTAL Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Sadullah Sarıca ve Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Caner Yerli, mini bir konser verdi.

HEDİYE VERİLDİ

Karasu’ya birçok konuda destek veren Savaşçı, öğretmenlerin taleplerini not aldırarak karşılayacağını belitti. Program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İl Müdürümüze yaptırmış olduğu filografi Türk Bayraklı saat ve İlçe Milli Eğitim Özel Büro’dan Fatma Betül Gökhan hazırlamış olduğu kolonya şişesi hediyesini takdim etti. Program sonunda öğretmenlere kitap hediye edildi. Bahar Kaya