Karasu

Satmayalım da istifleyelim mi

 

Karasu Belediye Meclisi’nde arsa satışları gündeme geldi. Çeşitli mahallelerdeki yedi arsanın satışı için Belediye Meclisi’nden yetki alınırken “Arsa satılarak hizmet edilme alışkanlığı edinildiğine” ilişkin eleştiriye Başkan İshak Sarı tepki gösterdi. Sarı, “Karasu Belediyesi arsaları satmayıp da istifleyecek mi” dedi.

 

YEDİ ARSA SATIŞI

Karasu Belediyesi arsa çeşitli mahallelerdeki arsaların satışı için Belediye Meclisi’nden yetki istedi. Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Fatih Şentürk, arsa satışlarında kamuoyunun bilgi sahibi olabilmesi için arsaların tek tek, ada parselleri açıkça belirtilerek ve ihaleye çıkacakları bedeller ile elde edilecek gelirin harcanacağı yerlerin yazılmasını talep etti. Başkan İshak Sarı, Şentürk’ün bu talebinin giderilmesi için İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Ağun’a talimat verdi.

 

OY ÇOKLUĞUYLA

Büyük Birlik Partisi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş arsa satışlarına ilişkin gündem maddesi ile ilgili söz aldı ve “Arsa satışları ayrı ayrı oylanmalı. Toptan oylama olmasaydı aralarında onay vereceğim Küçük Karasu’daki arsa vardı. Toplu oylandığı için red oyu veriyorum” dedi. CHP’li Şakir Şen de “Geçmişte belediye başkanları aldıkları tapularla devrettikleri tapuları ilan eder ve bu şekilde seçim çalışması yapardı” dedi. Başkan İshak Sarı, “Hizmet üretiyoruz. Arsaları satmayalım da istifleyelim mi? Bizim dönem sonunda kazandırdığımız tapu sattığımızdan kat kat fazla olacak. Merak etmeyin” dedi. Madde MHP ve Ak Partili üyelerin oyları ile kabul edildi.