Kocaali

Platformdan yeni kampanya

 

Kocaali’de son dönemde hayata geçirdiği sosyal projelerle birçok yardım kampanyasına öncülük eden Kocaali Sivil Toplum Platformu yeni bir kampanya için düğmeye bastı. Kampanya ile yaklaşan eğitim öğretim yılı öncesi ihtiyaçlı öğrencilerin okul ihtiyaçlarına katkıda bulunulacak.

 

EL UZATIYORUZ

Kocaali’de son dönemde hayata geçirdiği sosyal projelerle birçok yardım kampanyasına öncülük eden Kocaali Sivil Toplum Platformu yeni bir kampanya için harekete geçti. Yaklaşan eğitim öğretim yılı öncesinde ‘Öğrencilerimize el uzatıyoruz’ sloganıyla başlatılan kampanya ile ihtiyaçlı ailelerin okul çağındaki çocuklarına destek sağlanacak. Tespiti platform tarafından yapılan öğrencilere okul forması, ayakkabı ve sırt çantası gibi okul malzemeleri alınacak. Olan öğrencilerin ise diğer eksikleri giderilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şerif Sarı paydaşlarına çağrıda bulundu. Bir öğrencinin ihtiyaçlarının giderilmesi için 800 TL’nin yeterli olduğunu belirten Sarı “Ben de varım diyen herkesi bizlere ulaşmaya davet ediyorum” dedi.

 

BEN DE VARIM

Kocaali Sivil Toplum Platformu tarafından düzenlenen kampanya ile ilgili bilgileri paylaşan platform sözcüsü Şerif Sarı “Çok değeli destekçilerimiz. Ülkemizde yaşanan ekonomik sorunlar her kesimi etkilediğini üzülerek gözlemliyoruz. Okulların açılmasına sayılı günler kaldı. Öğrencileri olan ailelerimize destek olabilmek için harekete geçmek istedik. Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak ilçemizde dayanışmaya ihtiyaç duyan ailelerimize dolaysıyla öğrencilerimizin okul formalarını içerir bir dayanışma, yardımlaşma kampanyası başlatıyoruz. Kızlar ve erkekler için okul formaları ve sırt çantası temini yapacağız. Ve edindiğimiz kaynağa göre okulda giyilebilecek ayakkabıdan oluşan okul paketimizin tahmini “1 öğrencimiz için tutarı 800 TL olarak ortaya çıkmaktadır. Eğer bende varım diyorsanız gerekli bilgi ve bağış için 0 532 762 42 42’den bize ulaşmaya çekinmeyin” şeklinde konuştu. Platform sözcüsü Şerif Sarı’nın çağrısı kısa sürede karşılık buldu. Kampanyanın sosyal medyaya düşmesinin hemen ardından bir hayırsever platforma ait hesaba 1600 TL bağışta bulundu.