KocaaliSpor

Salon el değiştirdi

 

2008 yılından bu yana yaklaşık 14 yıldır Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kocaali Kapalı Spor Salonu, geçtiğimiz hafta içi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne devroldu. Konu ile ilgili konuşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay salonu saat fark etmeksizin vatandaşın hizmetine sunacak şekilde faaliyete geçireceklerini söyledi.

 

TAHSİS OLDU

Kocaali’de 2008 yılından bu yana Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kocaali Kapalı Spor Salonu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün talebi üzerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün onayı ile geçtiğimiz hafta içi Kocaali İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne tahsis oldu. Kurumlar arası tahsis işlemi tamamlanırken devir teslim işlemi bakanlık onayına sunuldu. Yapılan tahsis işlemi ile Kocaali Kapalı Spor Salonu’nun işletmesi beş yıllık süre ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne geçti. Tahsis işlemine ilişkin konuşan Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay sürenin belirli periyotlar halinde uzatılabileceğini söyledi.

 

HİZMETE HAZIR

Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay “Kocaali Kapalı Salonu, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden kurumumuza tahsis edilmiştir. Tahsis talebimize olumlu yaklaşımları ve sadece eğitim çağındaki gençlerin değil her yaştan vatandaşın spor yapmasını önemsedikleri için Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya ve Kocaali İlçe Millî Eğitim Müdürü Aldulkadir Güneş’e, gençlerimiz ve Kocaali Halkı adına teşekkür ediyorum. Kapalı Spor Salonu saat fark etmeksizin talep eden her yaştan vatandaşa hizmet vermeye hazırdır” dedi.

 

TADİLATA BAŞLANDI

Tahsis işleminin gerçekleşmesi ile tadilata başladıkların belirten Doğanay “Kapalı Spor Salonumuzun işletim hakkının kurumlar arasında el değiştirmesi daha etkin kullanım ve daha geniş kitleye hitap etmesi açısından büyük önem taşıyor. Kurumlar arası yapılan bu tahsis daha açık bir tabirle, mevzuat gereği meydana gelen bazı kısıtlamaların ortadan kalması anlamına geliyor. Kocaali Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak salonun işletim hakkını talep etmemizdeki asıl neden de buydu. Zaruri kısıtlamaları ortadan kaldırmak ve salonumuzu günün her saatinde ve gencinden yaşlısına, esnafından, memuruna ev hanımına kadar herkese hizmet edebilir hale getirmek. Şükürler olsun bu gün itibari ile ilgili kurumlarımızın da desteği ile bu amacımıza ulaştık. Uzun süren bir süreç oldu. Tahsis işleminin gerçekleşmesi ile salonumuzun eksiklerini gidermeye ve tadilat işlerini tamamlamaya başladık. İnşallah kısa süre içerisinde bitirmiş olacağız” dedi.

 

BULUŞMA NOKTASI

Kocaali Kapalı Spor Salonu’nun daha geniş kitleye hitap eden ve daha verimli kullanılabilen bir faaliyet alanı getirmek için birçok proje üzerinde çalıştıklarını belirten Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay “Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak salonun kullanımına dair birçok proje çalışmamız var. Öncelikle öğrencilerimizin ve gençlerimizin daha çok vakit geçirebileceği bir ortam ve imkan sağlayacağız. Ayrıca sadece gündüz değil akşam saatlerinde de hatta gece saatlerinde de kullanıma açık olacak. Vatandaşımız gündüz işini mesaisini tamamladıktan sonra gelip sporunu yapabilecek. Yine futsal, basketbol, voleybol gibi salon sporlarında gençlerimize ve tüm halkımıza açık müsabaka ve turnuva düzenlemek gibi detaylı projelerimiz var. Ve bunlara benzer birçok halka açık sosyal faaliyet programımız var. Sadece Gençlik ve spor Müdürlüğü değil elbette, tüm kurumlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ile spor salonumuzu kişisel spor aktivitelerinin yanı sıra gencinden yaşlısına tüm Kocaali Halkı’nın buluşma ve kaynaşma noktası haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.