KarasuSiyaset

Sakarya davamızın kalesi

 

Ak Parti Karasu İlçe Danışma Meclis Toplantısı, Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan İl Başkanı Yunus Tever, “Ak Parti, büyüyor ve kimseyi ayırt etmeden hizmet ediyor. Sakarya’yı da partimizin ve davamızın kalesi olarak görüyoruz” dedi.

 

42 MİLYAR TL’LİK YATIRIM

Ak Parti Karasu İlçe Danışma Meclis Toplantısı, Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı Tuna Eren, il ve ilçe yönetimi, Karasulu bazı muhtarlar ve vatandaş katıldı. Toplantının Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Murat Salim Başer, Divan üyeliklerini ise İlçe Başkan Yardımcısı Yunus İmamoğlu, Adem Beliz, Nesrin Basmacı, Abdullah Şahin üstlendi. Toplantıda konuşma Yapan İl Başkanı Yunus Tever, “2002’den bugüne kadar Sakarya’da Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde 42 milyar TL’lik yatırım yapıldı. Şu anda Sakarya’da yaptığımız şehir hastanesi ve acil durum hastanesinin maliyeti 3 milyar 150 TL. Biz doğruyu bu millete anlatacağız. Yakın zamanda adliye binamızda hizmete girecek. Katlana katlana hizmetlerimiz devam edecek. Her seçimin Ak parti için ayrı bir önemi vardır ama 2023 seçimi diğer seçimlerden çok daha önemli” dedi.

 

SAKARYA DAVAMIZIN KALESİ

Tever, “İlçe Başkanı İshak Sarı, birçok güzel proje gerçekleştirmiş. Çok güzel çalışmalara imza atmış. İnşallah bu çalışmalar devam edecek. Tüm ilçelerimizde mahallelerde çalışmalarımız devam ediyor. Ak Parti’nin eriyip gittiğini söylüyorlar. Sakarya’da bugün 175 bin üyeye ulaştık. 200 bine de ulaşacağız. Türkiye’de 4 milyon üyesi olan bir partiyiz. Dünyada böyle bir topluluk yok. Ak Parti, büyüyor ve kimseyi ayırt etmeden hizmet ediyor. Sakarya’yı da partimizin ve davamızın kalesi olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise, “Görev sürecimde birçok hizmete imza attık. Canla başla mücadele ettik. Büyük sıkıntılarla boğuştuk. Nerden nereye geldiğimizi Karasu halkı gördü. Bizim şöyle bir özelliğimiz var, işe yoğunlaşıyoruz. İşe yoğunlaştıktan sonra yaptıklarımızı anlatma konusunda eksik kalıyoruz. Biz yaptığımız işler için takdir beklemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ONU KURUDERE’DE YAPIYORUZ

Sarı, “Ak Parti belediyecilik anlayışı hizmet anlayışıdır, çeşme musluk açma işi değil. Bu insanların aklıyla oynuyorlar. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bir menfezi ulusal medyaya koymuşlar. Biz onu Kurudere’de yapıyoruz. Onu ilçe belediyesi yapıyor. Ufacık işleri devasa bir şey gibi gösteriyorlar” ifadelerini kullandı. Toplantıda konuşma yapan Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, “Mahalle mahalle ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Burada gördüğümüz eksiklikleri ilgili kurumlara köprü vazifesi olarak taşıyoruz. Sorunlara çözüm bulabilmek için gayret gösteriyoruz. Karasu’da Cumhur İttifakı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yerelde Cumhur İttifakı’nın değerli mensupları ile uyum içinde teşkilat çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz seçimde Cumhur İttifakı ile birlikte yaptığımız çalışmalar sayesinde çok ciddi oy almıştık. İnşallah 2023’te de aynısı olacak” diye söyledi.

 

KOVBOY OLDUNUZ

Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı Tuna Eren ise, “Muhalefet bize bidon kafalı diyor, koca göbekli diyor. Bize muhalefet olanların hiçbirinin işten anladığı yok. İmam hatipler kapatılıyordu, şimdi ise okullar dolup taşıyor. O bidon kafalı dedikleri öğrenciler şimdi onlara ders veriyor” dedi. Muhtarlara seslenen Eren, “Biz iktidara gelmeden önce 10 TL alamıyordunuz. Şimdi ise maaşlarınız asgari ücrete çıktı. Belinize de silahı taktınız kovboy gibi. Sorununuz oldu mu hemen ilçe başkanlığına koşardınız şimdi ise mahallelerin kaymakamı oldunuz. İktidar olarak çok güzel işler yaptık. Bu işler sayesinde de sizleri kazandık” ifadelerini kullandı. Toplantıda İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Basmacı ve Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Şahin’de söz alarak konuşmasını gerçekleştirdi. Toplantının soru – cevap kısmı ise basına kapalı gerçekleştirildi. Bahar Kaya