Spor

Sahada tatsız olaylar yaşandı

 

Birinci Amatör Küme’de cumartesi günü Erenler Stadı’nda Darıçayırıspor ile Yuvalıderespor karşı karşıya geldi. Seyrinde ilerleyen maçta Orta Hakem’e vurulmasıyla ortalık bir anda karıştı. Hakem maçı tatil etti.

 

ARBEDE YAŞANDI

Cumartesi günü Birinci Amatör Küme takımlarımızdan Darıçayırıspor ile Yuvalıderespor Erenler Stadı’nda karşılaştı. Karşılaşmada Darıçayırı ekibi 1-0 öne geçti ve soyunma odasına önde girdi. İkinci yarıda hakemlerin verdiği kararlara itirazlar başladı. Darıçayırıspor’dan bir futbolcunun Orta Hakem Abdullah Çakar’a vurmasıyla saha içi karıştı. Yaşanan arbedenin ardından hakem maçı tatil etti. Yaşanan bu olayın ardından ise Darıçayırıspor Yönetimi yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “26 Şubat Cumartesi saat 21:00’de Yuvalıderespor ile oynadığımız karşılaşmada 1-0 öne geçtik. Golümüzün ardından saha içinde karşı takım futbolcuları ve tribündeki seyirciler hakeme yüklenmeye başladı. Buna rağmen ilk yarıyı 1-0 önde kapattık” denildi.

 

BİZE KARŞI KIŞKIRTTILAR

Darıçayırıspor yönetiminin yaptığı açıklamanın devamında ise, “İkinci yarının başlamasıyla takımımız centilmence futbolunu sergileyemeye devam etmiştir. Buna karşı Yuvalıderespor futbolcuları tarafından yapılan hakemi ablukaya alma hareketi ve seyircilerin küfürlerine dayanamayan maçın orta hakemi, bize karşı da kışkırtılmıştır. Kaptanımız Murat Erdem ile rakip futbolcu ikili mücadelede ceza sahasının dışında yerde kalmasına ve yan hakemin bile ceza sahası dışında olduğunu işaret etmesine rağmen penaltı vermesi maçın ilk kopma anıydı. Akabinde ise her müdahalemize faul çalmaya başlanmıştır. İkinci golde ise karşı takımın bariz ofsaytına ve bizim itirazlarımıza rağmen gel verilmiştir” ifadeleri verdi.

 

EMEK HIRSIZLIĞI

Bu itirazlardan üzerimize daha fazla gelmek isteyen maçın hakemi, ilk olarak Servet Öztürk’e kırmızı kart göstermiştir” diyerek devam eden açıklamada, “Bazı futbolcularımız olayların kızışmasını engellemek için hakemi uzaklaştırmaya çalışırken yan hakemin itirazı ile maçın hakemi tekrardan bölgemize geldi ve bir kırmızı kart da Haldun Çot’a gösterdi. Bu zamana kadar ne rakip takıma ne de maç hakemlerine bir itiraz bile etmeyen takımımız altını çiziyoruz (her maç kırmızı kart görmemize rağmen) maçın hakemi tarafından bir kışkırtma yaşanmış ve istenmeyen olaylar gerçekleşmiştir. Takım olarak büyük bir emek hırsızlığına mahrum kaldık. Takdiri siz değerli sporseverlere bırakıyor ve destekleriniz için hepinize teşekkür ediyoruz” denilerek açıklama sonlandırıldı. Ramazan Marmara