Karasu

Rekolteye muhtarlar itiraz etti

 

Karasu Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş başkanlığında Karasu mahalle muhtarları ile 2/B yeşil alan fındık rekolte toplantısı düzenlendi. Belirlenen rekolteye 40 mahalle muhtarının itirazı sonucu rekolte ve fiyat belirlemesi yapılamadı.

 

BİR HAFTA ERTELENDİ

2/B yeşil alan olarak bilinen fındık bahçelerinin orman mühendisleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kiralama bedeli olarak belirlenecek fiyatın tespiti amacıyla Karasu Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş başkanlığında Karasu mahalle muhtarları ile toplantı düzenlendi. Orman işletme Müdürlüğü tarafından belirlenen fiyata mahalle muhtarının itirazı sonucunda yeniden rekolte tespiti için toplantı bir hafta sonraya ertelendi.

YÜKÜMLÜLÜK BİZE VERİLMESİN

Fındık üreticilerinden yeşil alanlar için toplanan ücretleri alırken çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Karapınar Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk, İhsaniye Mahalle Muhtarı Oğuz Özden, Taşlıgeçit Mahalle Muhtarı Veysel Aksu, Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş’a şikayetlerini dile getirdi. Mahalle muhtarlarının şikayetlerini dile getiren Özden, “Yeşil alanların kira bedellerini toplanması konusunda biz muhtarlar vatandaş ile karşı karşıya geliyoruz. Artık karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Para yükümlülüğünü bizlere verilmesini istemiyoruz” dedi.