Spor

Plajda kriz aşıldı

Plajda kriz aşıldı

Türkiye Futbol Federasyonu ve Karasu Belediyesi işbirliği ile her yıl düzenlenen Plaj Futbolu Ligi Karasu Etabı’na ilişkin spekülasyonlar son buldu. TFF Plaj Futbolu Ligi Karasu Etabı’nın devamına karar verildi.

20 yıllık gelenek

Türkiye Futbol Federasyonu ve Karasu Belediyesi işbirliği ile 20 yıldan bu yana sürdürülen Plaj Futbolu Karasu Etabı’nın bu yıl da yapılmasına karar verildi. Sene başından bu yana TFF ile Karasu Belediyesi arasında kriz olduğu ve Plaj Futbolu’nu bu sene ara verilmesinin gündemde olduğu gelen bilgiler arasındaydı. Nihayet görüşmeler geçtiğimiz hafta olumlu sonuçlandı ve Karasu Etabı’nın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da düzenlenmesine karar verildi.

Tarih net değil

Plaj Futbolu Karasu Etabı’nın 20 yılı aşkın bir süreden bu yana düzenlenen gelenek olduğunu ifade eden Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Sorumlusu Ferruh Sezgin, “Karasu, Plaj Futbolu için önemli etaplardan biri. Bu etabın kalıcı olması için elimizden geleni yaptık. Karasu Etabı için tarih belirlemesini Karasu Belediyesi ile görüşmelerimiz neticesinde belirleyeceğiz. Eylül ayının ilk günlerinde yapma planımız var. Duruma göre bir hafta sonrası ya da öncesi olabilir” dedi.

4 takım garanti

Karasu’da düzenlenecek olan turnuvanın Eylül ayı içinde yapılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Daha önce büyük çekişmelere sahne olan ve seyircilerden de önemli derecede ilgi gören Plaj Futbolu müsabakalarına bu yıl 4 takımın katılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Bu sayının başvurulara göre artması yönünde beklenti var. Karasu Belediyesi ile TFF’nin tarih konusunda anlaşmasının ardından bir açıklama yapılması ve buna ilişkin açıklamanın yapılması bekleniyor.