Karasu

Pilates ve Zumba Salonu açıldı

Pilates ve Zumba Salonu açıldı

Karasu Belediyesi Karsaş Müdürlüğü tarafından bayanlara yönelik “Pilates ve Zumba Salonu” açılış yaptı. Açılışta konuşma gerçekleştiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Talep edilen bir merkezi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Katılım yoğun oldu

Karasu Belediyesi Karsaş Müdürlüğü tarafından bayanlara yönelik “Pilates ve Zumba Salonu” açılış yaptı. İlginin yoğun olduğu açılışa Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Eşi Gülten Sarı, Karasu İlçe Emniyet Müdürü Ali Üzmez, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, Belediye Meclis Üyeleri, vatandaşlar ve kursiyerler katılım sağladı. Açılışta açıklamada bulunan Başkan Sarı, “İlçemizde özellikle hanımlar tarafından talep edilen bir merkezi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yoğun talep var

Konuşmasına devam eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bedensel ve zihinsel sağlık açısından son zamanların gözde spor faaliyetleri arasında yer alan Pilates ve Zumba çalışmalarına yoğun bir rağbetle karşılaştık. Görüyoruz ki bu merkezi açmakla doğru bir eylem ortaya koyduk. Karasu Belediyesi olarak yeni ve farklı etkinlik alanları oluşturacak projelerin de hazırlığı içerisindeyiz. İnşallah çok yakında yeni sürprizlerle de değerli hemşerilerimize hizmet sunmaya devam edeceğiz. Pilates ve Zumba Stüdyosu ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Haftada iki gün

Ardından Pilates ve Zumba dersleri hakkında bilgi veren Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Mezunu Eğitmen Şehnaz Girgin, “Pilates ve zumba olmak üzere iki dersimiz var. Derslerimiz haftada iki gün olmak üzere gündüz ve akşam grupları olarak ikiye ayrılıyor. 11:00-14:00-16:00 arasında gündüz gruplarımıza, 17:45’de ise akşam gruplarımıza ders veriyoruz. Talebe göre 19:00-20:00 arasına bir seans daha açabiliriz. Kursiyerlerimizin ayda iki kez devamsızlık yapma hakkı oluyor. Devamsızlık hakkı dolan kursiyerlerimizin kayıtlarını silip dosyada bekleyen kursiyerlerin kaydını işleme alıyoruz” dedi.

Yaş sınırı yok

Konuşmasına devam eden Girgin, “Zumba salonumuz 33 kişilik, pilates salonumuz ise 15 kişilik gruptan oluşuyor. Yaş grup sınırlamamız yok. Lise öğrencisi dahil olmak üzere bütün yaş grupları seanslarımıza katılabiliyor. Zumba derslerimizde müzik eşliğinde koreografik hareketlerle dans ediyoruz. Dans ederken de eğleniyoruz. Pilateste ise mat pilates yapıyoruz. Belli başlı temel hareketlerle antrenman yapıyoruz. Dersler ilerledikçe antrenman şekli yoğunlaşıyor. Harekesiz ve monoton yaşamın yerine bu tarz aktivitelerin olması sağlık açısından da çok önemli” ifadelerini kullandı.

Eğitmen Girgin, “Zumba salonumuz 33 kişilik, pilates salonumuz ise 15 kişilik gruptan oluşuyor” dedi.
Sarı, “Yeni ve farklı etkinlik alanları oluşturacak projelerin de hazırlığı içerisindeyiz” dedi.