Eğitim

Karasu’da şenlik düzenlendi

Karasu’da şenlik düzenlendi

Karasu Spor Salonu’nda Perşembe günü “Okul öncesi şenliği” düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe toplam 18 okul katılım sağlarken, 39 stant kuruldu. Kurulan stantlarda minikler hünerlerini sergiledi.

Katılım yoğun oldu

Sakarya Valiliği himayesinde, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Perşembe günü Karasu Spor Salonu’nda “Okul Öncesi Şenliği” düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe toplam 18 okul katılım sağlarken, 39 stant kuruldu. Kurulan stantlarda minikler hünerlerini sergiledi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşen programa çok sayıda çocuk ve aile katıldı.

18 okul yer aldı

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Karasu Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokulu öğrencileri kısa bir gösteri yaptı. Ardından konuyla açıklamada bulunan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Bünyesinde anasınıfı bulunan ilk ve ortaokullarımızda dahil olmak üzere, üç anaokulumuz ve özel anaokullarımız olmak üzere toplam 18 okulumuz etkinlikte yer aldı” ifadelerini kullandı.

Deneyim yaşadı

Turhan, “Şenliğimizde 39 standımız, atölyemiz kuruldu ve 60 öğretmenimiz görev aldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Okul öncesi projenin okullaşma oranına katkı sağladığını belirten Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Geleceğimizin parlayan yıldızları olan miniklerimiz bu şenliklerle güzel bir deneyim yaşıyor. Şenliğin gerçekleşmesindeki desteklerinden dolayı görev alan herkesi tebrik ediyor, çocuklarımızı da kutluyorum” şeklinde konuştu.