Köşe Yazıları

Peeling

 

Cilt bakımı cildimizi tanıdıktan sonra daha kolay bir hal alıyor. Cilt ihtiyacımıza göre cilt bakım rutinlerimiz de çeşitlilik gösterebiliyor. Ancak sıklığı kişiden kişiye değişse de cildimize haftada bir kere peeling yaparak ölü cilt hücrelerinden kurtulmalıyız. Cilt bakımı için birçok farklı öneri duyuyoruz. Kozmetik ürünler, profesyonel işlemler ve evde yapabileceğimiz uygulamalar… Doğru seçilen işlemlerin cildimize farklı faydaları var. Daha güzel bir cilt elde etmemiz için ona özen göstermemiz çok mühim. Size önereceğim bu peeling tarifleri ile istenilen temizlik ve parlaklığa kavuşmak mümkün.

Yağlı ciltlere kahve peeling

– 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

– 1,5 yemek kaşığı soda

Kahve telvesi, cildi üzerinde biriken ölü hücrelerden arındırır. Gözeneklerin tıkanmasını önleyeceği için sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engeller. Bir diğer malzememiz olan soda ise antioksidan özelliği ile cildimizin temizlenmesinde büyük rol oynar. Bu neden ile sodayı tek başına tonik olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeleri bir kabın içerisine aldıktan sonra iyice karıştırın. Karışımı, yumuşak masaj hareketleri ile yüzünüze yedirin. Birkaç dakika bu işlemi uyguladıktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cildinizi temizledikten sonran nemlendirmeyi hiçbir zaman unutmayın.

Kuru ciltlere şeker peeling

– 2 çorba kaşığı zeytinyağı

– 4 çorba kaşığı şeker

Şeker cildinizdeki siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Zeytinyağı ise cildinizi neme doyurur ve dokuları onarır. Bu sayede cildiniz ölü derilerden arınırken, nemlenir, canlanır ve kuruluk sorunu ortadan kalkar.

Şeker ve zeytinyağını bir kabın içine alın. Ardından 1 dakika kadar iyice karıştırın. Cildinize dairesel hareketlerle uygulayın ve son olarak ılık su ile durulayın. Yüzünüze ve vücudunuza da uygulayabilirsiniz.

Haftaya bir sonraki yazımızda güzelleşmek üzere hoşça kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir