Karasu

Pazara HES markete serbest

 

Karasu’da koronavirüs tedbirleri kapsamında halk pazarları girişlerinde HES kodu sorulması başladı. Birçok vatandaşın HES kodunun olmaması yoğunluğa neden oldu. Pazara girişlerde HES kodu sorgulanması yapılırken asıl kalabalık olan marketlerde ise HES kodu sorgulanmaması dikkat çekti.  

 

HES KODU

Karasu’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbir ve önlemlere bir yenisi daha eklendi. Karasu Halk Pazarı girişinde ‘HES Kodu’ uygulaması başlatılırken, Zabıta Müdürlüğü ile Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri pazar yeri girişlerinde HES kodu sorgulaması yaptı. Girişlerde yapılan sorgulamalarda vatandaşlar HES kodunu yazdıkları kağıtları görevlilere göstererek ya da HES kodlarını okutarak pazara girdi.

YOĞUNLUK YAŞANDI

HES kodu olmayan ve almayı bilmeyen vatandaşlar ise Pazar yeri girişinde yoğunluğun olmasına sebebiyet verdi. HES uygulaması telefonunda yüklü olmayan yaşlı vatandaşların HES kodu, görevliler tarafından alındı. Pazara girişlerde HES kodu sorgulanması yapılırken asıl kalabalık olan marketlerde ise HES kodu sorgulanmaması vatandaşın tepkisine sebep oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir